Companie
Detalii identificare
Nume firmăLUCIDAN TRANS SRL
Cod unic de înregistrare17370911 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000317383
EUIDROONRC.J2005000317383
Data înființării17.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaMelodiei nr. 6, Loc. Râmnicu Vâlcea | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
96.337
Profit (Lei)
-21.940
Număr angajați
3
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 96.337 | -21.940 | -1.828 | 69.341 | 0 | 20.145 | -49.196 | 3 |
| 2024 | 91.496 | -22.987 | -1.916 | 42.577 | 0 | 15.321 | -27.256 | 3 |
| 2023 | 98.123 | 0 | 0 | 12.069 | 0 | 7.801 | -4.268 | 3 |
| 2022 | 93.749 | 4.244 | 354 | 8.578 | 0 | 13.062 | 4.484 | 3 |
| 2021 | 98.687 | 35.222 | 2.935 | 4.886 | 0 | 121.180 | 116.294 | 3 |
| 2020 | 86.402 | 32.635 | 2.720 | 4.000 | 3.670 | 81.403 | 81.073 | 3 |
| 2019 | 110.197 | 23.337 | 1.945 | 29.965 | 13.737 | 64.666 | 48.438 | 2 |
| 2018 | 116.754 | 40.375 | 3.365 | 29.588 | 23.803 | 30.886 | 25.101 | 2 |
| 2017 | 106.345 | 52.362 | 4.364 | 5.690 | 1.992 | 108.364 | 104.666 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-22.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.6%
Lichiditate curentă
0.29
Viteza rotație active
4.78
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-22.77%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
44.6%
Profit net per salariat
-7.313 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -22.77% | -25.12% | 0% | 4.53% | 35.69% | 37.77% | 21.18% | 34.58% | 49.24% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 5.53% | 37.38% | 40.15% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 44.6% | 84.34% | 0% | 94.65% | 30.29% | 40.25% | 48.18% | 100% | 50.03% |
| Profit net per salariat | -7.313 Lei | -7.662 Lei | 0 Lei | 1.415 Lei | 11.741 Lei | 10.878 Lei | 11.669 Lei | 20.188 Lei | 26.181 Lei |
Viteza rotație active
4.78
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
22.69 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 4.78 | 5.97 | 12.58 | 7.18 | 0.81 | 1.02 | 1.41 | 2.13 | 0.96 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.69 zile | 23.9 zile | 22.28 zile | 25.65 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 32.112 Lei | 30.499 Lei | 32.708 Lei | 31.250 Lei | 32.896 Lei | 28.801 Lei | 55.099 Lei | 58.377 Lei | 53.173 Lei |
Lichiditate curentă
0.29
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.29 | 0.36 | 0.65 | 1.52 | 24.8 | 20.35 | 2.16 | 1.04 | 19.04 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.36 | 0.65 | 1.52 | 24.8 | 20.35 | 2.16 | 1.04 | 19.04 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 4.31% | 17.52% | 43.52% | 1.81% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 95.69% | 82.48% | 56.48% | 98.19% |
©Firme.ro