Companie
Detalii identificare
Nume firmăTAGIRI CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare RO 17425995 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005005970406
EUIDROONRC.J2005005970406
Data înființării30.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaB-Dul Mihai Bravu nr. 2, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
338.923
Profit (Lei)
185.003
Număr angajați
2
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 338.923 | 185.003 | 15.417 | 174.411 | 131.180 | 343.736 | 185.243 | 2 |
| 2023 | 333.586 | 264.933 | 22.078 | 10.736 | 126.641 | 352.073 | 352.231 | 2 |
| 2022 | 517.194 | 359.832 | 29.986 | 103.091 | 144.126 | 322.024 | 360.072 | 1 |
| 2021 | 368.147 | 279.499 | 23.292 | 17.454 | 170.432 | 961.807 | 1.111.291 | 1 |
| 2020 | 345.324 | 273.089 | 22.757 | 24.329 | 181.015 | 771.001 | 931.792 | 1 |
| 2019 | 369.363 | 264.113 | 22.009 | 12.499 | 199.896 | 467.829 | 658.703 | 1 |
| 2018 | 321.712 | 219.227 | 18.269 | 14.305 | 124.960 | 282.067 | 394.590 | 1 |
| 2017 | 286.223 | 175.123 | 14.594 | 84.826 | 128.096 | 131.795 | 175.363 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
54.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Lichiditate curentă
1.97
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
54.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.87%
Profit net per salariat
92.502 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 54.59% | 79.42% | 69.57% | 75.92% | 79.08% | 71.5% | 68.14% | 61.18% |
| Marjă profit brut | 56.29% | 80.22% | 70.37% | 76.85% | 80.06% | 72.53% | 69.15% | 63.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.87% | 75.22% | 99.93% | 25.15% | 29.31% | 40.1% | 55.56% | 99.86% |
| Profit net per salariat | 92.502 Lei | 132.467 Lei | 359.832 Lei | 279.499 Lei | 273.089 Lei | 264.113 Lei | 219.227 Lei | 175.123 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
267.58 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.7 | 1.11 | 0.33 | 0.36 | 0.55 | 0.79 | 1.1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 267.58 zile | 176.6 zile | 227.2 zile | 90.19 zile | 24.59 zile | 56.91 zile | 60.25 zile | 96.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 169.462 Lei | 166.793 Lei | 517.194 Lei | 368.147 Lei | 345.324 Lei | 369.363 Lei | 321.712 Lei | 286.223 Lei |
Lichiditate curentă
1.97
Lichiditate imediată
1.97
Pondere active imobilizate
27.62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.97 | 32.79 | 3.12 | 55.11 | 31.69 | 37.43 | 19.72 | 1.55 |
| Lichiditate imediată | 1.97 | 32.79 | 3.12 | 55.11 | 31.69 | 37.43 | 19.72 | 1.55 |
| Pondere active imobilizate | 27.62% | 26.45% | 30.92% | 15.05% | 19.01% | 29.94% | 30.7% | 49.29% |
| Pondere active circulante | 72.38% | 73.55% | 69.08% | 84.95% | 80.99% | 70.06% | 69.3% | 50.71% |
©Firme.ro