Companie
Detalii identificare
Nume firmăMURANO SRL
Cod unic de înregistrare RO 17429911 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000315066
EUIDROONRC.J2005000315066
Data înființării31.03.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Grigore Pletosu nr. 2G, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
546.714
Profit (Lei)
1.021.931
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 546.714 | 1.021.931 | 85.161 | 9.357.959 | 10.267.417 | 1.100.169 | 2.009.627 | 1 |
| 2023 | 554.592 | 0 | 0 | 6.775.283 | 7.677.429 | 85.550 | 987.696 | 1 |
| 2022 | 582.575 | 201.124 | 16.760 | 4.901.939 | 6.012.072 | 34.982 | 1.145.115 | 1 |
| 2021 | 609.618 | 127.708 | 10.642 | 3.081.233 | 3.997.376 | 27.848 | 943.991 | 1 |
| 2020 | 670.893 | 155.880 | 12.990 | 3.379.566 | 4.113.024 | 82.825 | 816.283 | 1 |
| 2019 | 661.094 | 253.064 | 21.089 | 3.647.764 | 4.164.055 | 144.112 | 660.403 | 2 |
| 2018 | 346.906 | 152.993 | 12.749 | 3.761.944 | 4.128.899 | 229.813 | 597.886 | 1 |
| 2017 | 160.887 | 49.394 | 4.116 | 839.465 | 823.131 | 460.108 | 444.892 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
186.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.85%
Lichiditate curentă
0.12
Viteza rotație active
0.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
186.92%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50.85%
Profit net per salariat
1.021.931 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 186.92% | 0% | 34.52% | 20.95% | 23.23% | 38.28% | 44.1% | 30.7% |
| Marjă profit brut | 219.74% | 0% | 35.3% | 21.79% | 24.04% | 39.28% | 46.05% | 33.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 50.85% | 0% | 17.56% | 13.53% | 19.1% | 38.32% | 25.59% | 11.1% |
| Profit net per salariat | 1.021.931 Lei | 0 Lei | 201.124 Lei | 127.708 Lei | 155.880 Lei | 126.532 Lei | 152.993 Lei | 49.394 Lei |
Viteza rotație active
0.05
Viteza rotație stocuri
66.19
Durata medie încasare creanțe
678.28 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.05 | 0.07 | 0.1 | 0.15 | 0.16 | 0.15 | 0.08 | 0.13 |
| Viteza rotație stocuri | 66.19 | 71.86 | 128.15 | 221.2 | 43.06 | 9.17 | 2.17 | 1.13 |
| Durata medie încasare creanțe | 678.28 zile | 28.38 zile | 1.34 zile | 0 zile | 10.57 zile | 15.17 zile | 48.38 zile | 164 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 546.714 Lei | 554.592 Lei | 582.575 Lei | 609.618 Lei | 670.893 Lei | 330.547 Lei | 346.906 Lei | 160.887 Lei |
Lichiditate curentă
0.12
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
90.32%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.12 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 0.04 | 0.06 | 0.55 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.38 |
| Pondere active imobilizate | 90.32% | 98.9% | 99.42% | 99.31% | 98.03% | 96.65% | 94.73% | 64.14% |
| Pondere active circulante | 9.68% | 1.1% | 0.58% | 0.69% | 1.97% | 3.35% | 5.27% | 35.86% |
©Firme.ro