Companie
Detalii identificare
Nume firmăGIANI TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 17488160 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000737020
EUIDROONRC.J2005000737020
Data înființării15.04.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaB-Dul Victoriei, Sebiş, Arad
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
25.743
Profit (Lei)
258
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25.743 | 258 | 22 | 298.757 | 420.032 | 246.827 | 368.102 | 1 |
| 2024 | 215.968 | 5.561 | 463 | 297.343 | 428.827 | 236.358 | 367.842 | 1 |
| 2023 | 286.999 | 95.608 | 7.967 | 396.328 | 447.741 | 310.868 | 362.281 | 2 |
| 2022 | 293.570 | 0 | 0 | 511.854 | 526.905 | 839.461 | 854.512 | 3 |
| 2021 | 539.032 | 180.123 | 15.010 | 696.865 | 608.925 | 1.007.564 | 919.624 | 4 |
| 2020 | 675.635 | 226.641 | 18.887 | 515.757 | 473.810 | 1.008.948 | 967.001 | 6 |
| 2019 | 685.738 | 0 | 0 | 564.410 | 558.486 | 746.284 | 740.360 | 9 |
| 2018 | 855.819 | 179.129 | 14.927 | 578.249 | 763.864 | 558.023 | 743.638 | 11 |
| 2017 | 878.021 | 242.782 | 20.232 | 648.373 | 918.519 | 294.362 | 564.508 | 10 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.07%
Lichiditate curentă
0.83
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.07%
Profit net per salariat
258 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1% | 2.57% | 33.31% | 0% | 33.42% | 33.54% | 0% | 20.93% | 27.65% |
| Marjă profit brut | 1.45% | 3.67% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.07% | 1.51% | 26.39% | 0% | 19.59% | 23.44% | 0% | 24.09% | 43.01% |
| Profit net per salariat | 258 Lei | 5.561 Lei | 47.804 Lei | 0 Lei | 45.031 Lei | 37.774 Lei | 0 Lei | 16.284 Lei | 24.278 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
3492.19 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0.32 | 0.38 | 0.21 | 0.33 | 0.46 | 0.53 | 0.65 | 0.72 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 3492.19 zile | 398.74 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 25.743 Lei | 215.968 Lei | 143.500 Lei | 97.857 Lei | 134.758 Lei | 112.606 Lei | 76.193 Lei | 77.802 Lei | 87.802 Lei |
Lichiditate curentă
0.83
Lichiditate imediată
0.83
Pondere active imobilizate
62.99%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.83 | 0.79 | 0.78 | 1.64 | 1.45 | 1.96 | 1.32 | 0.97 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 0.83 | 0.79 | 0.78 | 1.64 | 1.45 | 1.96 | 1.32 | 0.97 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 62.99% | 64.47% | 59.02% | 38.56% | 37.67% | 31.95% | 42.8% | 57.79% | 75.73% |
| Pondere active circulante | 37.01% | 35.53% | 40.98% | 61.44% | 62.33% | 68.05% | 57.2% | 42.21% | 24.27% |
©Firme.ro