Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFARM SRL
Cod unic de înregistrare RO 17539418 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000342314
EUIDROONRC.J2005000342314
Data înființării28.04.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
237.929
Profit (Lei)
62.397
Număr angajați
3
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 237.929 | 62.397 | 5.200 | 257.875 | 186.075 | 203.704 | 131.904 | 3 |
| 2023 | 1.394.677 | 37.786 | 3.149 | 445.714 | 190.208 | 325.012 | 69.506 | 3 |
| 2022 | 1.385.843 | 53.531 | 4.461 | 610.890 | 201.516 | 441.094 | 31.720 | 3 |
| 2021 | 1.266.125 | 6.764 | 564 | 554.930 | 213.256 | 319.863 | -21.811 | 5 |
| 2020 | 1.344.458 | 0 | 0 | 712.350 | 227.227 | 456.549 | -28.574 | 5 |
| 2019 | 1.026.724 | 0 | 0 | 791.491 | 526.743 | 403.882 | 141.377 | 7 |
| 2018 | 1.168.409 | 54.610 | 4.551 | 802.925 | 551.126 | 499.249 | 249.693 | 7 |
| 2017 | 1.067.239 | 22.178 | 1.848 | 838.712 | 654.447 | 398.521 | 217.243 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.3%
Lichiditate curentă
0.79
Viteza rotație active
0.61
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.3%
Profit net per salariat
20.799 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.23% | 2.71% | 3.86% | 0.53% | 0% | 0% | 4.67% | 2.08% |
| Marjă profit brut | 29.57% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 47.3% | 54.36% | 100% | -31.01% | 0% | 0% | 21.87% | 10.21% |
| Profit net per salariat | 20.799 Lei | 12.595 Lei | 17.844 Lei | 1.353 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 7.801 Lei | 3.696 Lei |
Viteza rotație active
0.61
Viteza rotație stocuri
2.59
Durata medie încasare creanțe
139.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.61 | 2.71 | 2.16 | 2.37 | 1.97 | 1.1 | 1.11 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 2.59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 139.52 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.310 Lei | 464.892 Lei | 461.948 Lei | 253.225 Lei | 268.892 Lei | 146.675 Lei | 166.916 Lei | 177.873 Lei |
Lichiditate curentă
0.79
Lichiditate imediată
0.43
Pondere active imobilizate
47.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.79 | 0.73 | 0.72 | 0.58 | 0.64 | 0.51 | 0.62 | 0.48 |
| Lichiditate imediată | 0.43 | 0.73 | 0.72 | 0.58 | 0.64 | 0.51 | 0.62 | 0.48 |
| Pondere active imobilizate | 47.74% | 36.92% | 31.36% | 40% | 33.23% | 56.6% | 52.47% | 62.15% |
| Pondere active circulante | 52.26% | 63.08% | 68.64% | 60% | 66.77% | 43.4% | 47.53% | 37.85% |
©Firme.ro