Companie
Detalii identificare
Nume firmăELECTRO-BVL SRL
Cod unic de înregistrare RO 1754703 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000744010
EUIDROONRC.J1991000744010
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
Adresastr. Primăverii nr. 20, Alba Iulia, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
329.547
Profit (Lei)
106.051
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 329.547 | 106.051 | 8.838 | 27.332 | 791.197 | 750.995 | 1.493.327 | 1 |
| 2023 | 326.905 | 126.024 | 10.502 | 25.512 | 671.736 | 795.191 | 1.417.276 | 1 |
| 2022 | 273.832 | 81.311 | 6.776 | 21.378 | 698.046 | 638.557 | 1.291.252 | 1 |
| 2021 | 249.388 | 71.969 | 5.997 | 24.323 | 724.658 | 603.634 | 1.279.941 | 1 |
| 2020 | 240.345 | 36.224 | 3.019 | 20.770 | 756.099 | 496.583 | 1.207.971 | 1 |
| 2019 | 249.979 | 65.335 | 5.445 | 25.043 | 789.873 | 430.704 | 1.171.748 | 1 |
| 2018 | 241.919 | 90.665 | 7.555 | 10.267 | 819.858 | 331.096 | 1.117.013 | 1 |
| 2017 | 261.492 | 120.864 | 10.072 | 16.147 | 784.394 | 288.083 | 1.031.647 | 1 |
| 2016 | 246.111 | 113.807 | 9.484 | 18.981 | 754.380 | 205.668 | 916.083 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.1%
Lichiditate curentă
27.48
Viteza rotație active
0.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.18%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.1%
Profit net per salariat
106.051 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.18% | 38.55% | 29.69% | 28.86% | 15.07% | 26.14% | 37.48% | 46.22% | 46.24% |
| Marjă profit brut | 35.43% | 39.59% | 30.89% | 30.01% | 16.07% | 27.16% | 38.52% | 47.23% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.1% | 8.89% | 6.3% | 5.62% | 3% | 5.58% | 8.12% | 11.72% | 12.42% |
| Profit net per salariat | 106.051 Lei | 126.024 Lei | 81.311 Lei | 71.969 Lei | 36.224 Lei | 65.335 Lei | 90.665 Lei | 120.864 Lei | 113.807 Lei |
Viteza rotație active
0.21
Viteza rotație stocuri
1059.64
Durata medie încasare creanțe
16.39 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.21 | 0.22 | 0.2 | 0.19 | 0.19 | 0.2 | 0.21 | 0.24 | 0.26 |
| Viteza rotație stocuri | 1059.64 | 1297.24 | 414.27 | 403.54 | 387.65 | 525.17 | 519.14 | 486.04 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 16.39 zile | 15.62 zile | 18.16 zile | 18.1 zile | 18.89 zile | 18.07 zile | 23.35 zile | 8.53 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 329.547 Lei | 326.905 Lei | 273.832 Lei | 249.388 Lei | 240.345 Lei | 249.979 Lei | 241.919 Lei | 261.492 Lei | 246.111 Lei |
Lichiditate curentă
27.48
Lichiditate imediată
27.47
Pondere active imobilizate
51.3%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 27.48 | 31.17 | 29.87 | 24.82 | 23.91 | 17.2 | 32.25 | 17.84 | 10.84 |
| Lichiditate imediată | 27.47 | 31.16 | 29.84 | 24.79 | 23.88 | 17.18 | 32.2 | 17.81 | 10.84 |
| Pondere active imobilizate | 51.3% | 45.79% | 52.23% | 54.56% | 60.36% | 64.71% | 71.23% | 73.14% | 78.58% |
| Pondere active circulante | 48.7% | 54.21% | 47.77% | 45.44% | 39.64% | 35.29% | 28.77% | 26.86% | 21.42% |
©Firme.ro