Companie
Detalii identificare
Nume firmăMERCURCOM IMPEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 17560096 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/439/2005
EUIDROONRC.J06/439/2005
Data înființării06.05.2005 - 21 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
Adresastr. Targului nr. 191, Lechinţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
329.594
Profit (Lei)
1.731
Număr angajați
1
Vechime
21 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 329.594 | 1.731 | 144 | 392.995 | 339.034 | 681.683 | 538.224 | 1 |
| 2023 | 323.281 | 72.541 | 6.045 | 511.589 | 413.092 | 634.990 | 536.493 | 1 |
| 2022 | 194.704 | 1.458 | 122 | 870.151 | 476.979 | 930.874 | 537.702 | 1 |
| 2021 | 192.538 | 22.582 | 1.882 | 822.434 | 558.819 | 799.858 | 536.243 | 1 |
| 2020 | 192.963 | 67.656 | 5.638 | 962.037 | 587.104 | 888.594 | 513.661 | 1 |
| 2019 | 220.898 | 219.554 | 18.296 | 771.721 | 358.617 | 817.972 | 404.868 | 1 |
| 2018 | 281.130 | 77.681 | 6.473 | 556.363 | 382.150 | 359.527 | 185.314 | 1 |
| 2017 | 111.900 | 13.666 | 1.139 | 511.174 | 346.734 | 272.074 | 107.634 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.32%
Lichiditate curentă
1.73
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.32%
Profit net per salariat
1.731 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.53% | 22.44% | 0.75% | 11.73% | 35.06% | 99.39% | 27.63% | 12.21% |
| Marjă profit brut | 2.18% | 23.48% | 1.69% | 12.71% | 36.01% | 100.42% | 28.63% | 13.21% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.32% | 13.52% | 0.27% | 4.21% | 13.17% | 54.23% | 41.92% | 12.7% |
| Profit net per salariat | 1.731 Lei | 72.541 Lei | 1.458 Lei | 22.582 Lei | 67.656 Lei | 219.554 Lei | 77.681 Lei | 13.666 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
3.68
Durata medie încasare creanțe
611.67 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.31 | 0.14 | 0.14 | 0.13 | 0.19 | 0.38 | 0.18 |
| Viteza rotație stocuri | 3.68 | 1.48 | 0.51 | 0.65 | 0.75 | 0.8 | 65.35 | 3.25 |
| Durata medie încasare creanțe | 611.67 zile | 382.48 zile | 482.68 zile | 565.25 zile | 784.04 zile | 845.77 zile | 440.55 zile | 689.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 329.594 Lei | 323.281 Lei | 194.704 Lei | 192.538 Lei | 192.963 Lei | 220.898 Lei | 281.130 Lei | 111.900 Lei |
Lichiditate curentă
1.73
Lichiditate imediată
1.51
Pondere active imobilizate
33.22%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.73 | 1.24 | 1.07 | 0.97 | 0.92 | 1.06 | 0.65 | 0.53 |
| Lichiditate imediată | 1.51 | 0.81 | 0.63 | 0.61 | 0.65 | 0.7 | 0.64 | 0.46 |
| Pondere active imobilizate | 33.22% | 39.41% | 33.88% | 41.13% | 39.78% | 30.48% | 51.53% | 56.03% |
| Pondere active circulante | 66.78% | 60.59% | 66.12% | 58.87% | 60.22% | 69.52% | 48.47% | 43.97% |
©Firme.ro