Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERRAN UTILAJE SRL
Cod unic de înregistrare RO 17639298 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/9729/2005
EUIDROONRC.J40/9729/2005
Data înființării31.05.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaRabat nr. 11, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
513.451
Profit (Lei)
10.941
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 513.451 | 10.941 | 912 | 34.642 | 0 | 1.036.932 | 1.002.290 | 1 |
| 2023 | 510.767 | 314.540 | 26.212 | 40.170 | 0 | 1.031.518 | 991.348 | 2 |
| 2022 | 786.364 | 440.382 | 36.699 | 75.099 | 0 | 751.908 | 676.809 | 4 |
| 2021 | 335.419 | 321.455 | 26.788 | 72.478 | 0 | 308.905 | 236.427 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 0 | 86.039 | 0 | 1.011 | -85.028 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 84.632 | 0 | 864 | -83.768 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 83.305 | 0 | 748 | -82.557 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 82.021 | 0 | 632 | -81.389 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
2.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.09%
Lichiditate curentă
29.93
Viteza rotație active
0.5
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
2.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.09%
Profit net per salariat
10.941 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 2.13% | 61.58% | 56% | 95.84% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 2.49% | 62.43% | 56.85% | 98.78% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.09% | 31.73% | 65.07% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 10.941 Lei | 157.270 Lei | 110.096 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.5
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
736.52 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.5 | 0.5 | 1.05 | 1.09 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 736.52 zile | 737.07 zile | 347.61 zile | 236.95 zile | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 513.451 Lei | 255.384 Lei | 196.591 Lei | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
29.93
Lichiditate imediată
29.93
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.93 | 25.68 | 10.01 | 4.26 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 |
| Lichiditate imediată | 29.93 | 25.68 | 10.01 | 4.26 | 0.01 | 0.01 | 0.01 | 0.01 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro