Companie
Detalii identificare
Nume firmăKEMTEK S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17666136 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1439/2005
EUIDROONRC.J08/1439/2005
Data înființării08.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4612
Această clasă include agenţi implicaţi în vânzarea de: -combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie, inclusiv îngrăşăminte Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu combustibili, minereuri, metale si produse chimice pentru industrie
Informații de contact
Adresastr. Gării nr. 6, Râşnov, Braşov
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
239.706
Profit (Lei)
63.695
Număr angajați
3
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 239.706 | 63.695 | 5.308 | 135.046 | 2 | 137.135 | 2.091 | 3 |
| 2023 | 610.882 | 318.929 | 26.577 | 41.629 | 2 | 82.023 | 40.396 | 3 |
| 2022 | 929.920 | 607.860 | 50.655 | 691.595 | 112.692 | 580.164 | 1.261 | 3 |
| 2021 | 735.930 | 339.901 | 28.325 | 118.896 | 247.776 | 597.796 | 726.676 | 2 |
| 2020 | 1.135.000 | 839.159 | 69.930 | 238.470 | 384.286 | 1.927.801 | 2.073.617 | 2 |
| 2019 | 1.205.500 | 927.140 | 77.262 | 295.733 | 2.971 | 2.526.510 | 2.233.748 | 2 |
| 2018 | 1.069.350 | 748.134 | 62.345 | 137.870 | 0 | 1.444.479 | 1.306.609 | 3 |
| 2017 | 751.890 | 549.273 | 45.773 | 339.576 | 0 | 912.369 | 572.793 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.02
Viteza rotație active
1.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
21.232 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.57% | 52.21% | 65.37% | 46.19% | 73.93% | 76.91% | 69.96% | 73.05% |
| Marjă profit brut | 27.15% | 53.22% | 67.07% | 47.19% | 74.84% | 77.91% | 70.96% | 74.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 100% | 100% | 46.77% | 40.47% | 41.51% | 57.26% | 95.89% |
| Profit net per salariat | 21.232 Lei | 106.310 Lei | 202.620 Lei | 169.951 Lei | 419.580 Lei | 463.570 Lei | 249.378 Lei | 274.637 Lei |
Viteza rotație active
1.75
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
142.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.75 | 7.45 | 1.34 | 0.87 | 0.49 | 0.48 | 0.74 | 0.82 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 1383.81 | 735930 | 4250.94 | 0 | 0 | 221.8 |
| Durata medie încasare creanțe | 142.75 zile | 0 zile | 146.3 zile | 285.05 zile | 455.26 zile | 536.24 zile | 247.95 zile | 121.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 79.902 Lei | 203.627 Lei | 309.973 Lei | 367.965 Lei | 567.500 Lei | 602.750 Lei | 356.450 Lei | 375.945 Lei |
Lichiditate curentă
1.02
Lichiditate imediată
1.02
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.02 | 1.97 | 0.84 | 5.03 | 8.08 | 8.54 | 10.48 | 2.69 |
| Lichiditate imediată | 1.02 | 1.97 | 0.84 | 5.03 | 8.08 | 8.54 | 10.48 | 2.68 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 16.26% | 29.3% | 16.62% | 0.12% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 83.74% | 70.7% | 83.38% | 99.88% | 100% | 100% |
©Firme.ro
