Companie
Detalii identificare
Nume firmăPUGNAFLOR CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 17680130 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ06/544/2005
EUIDROONRC.J06/544/2005
Data înființării10.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCăianu Mic, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.100.058
Profit (Lei)
207.022
Număr angajați
7
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.100.058 | 207.022 | 17.252 | 173.420 | 150.369 | 1.422.219 | 1.418.238 | 7 |
| 2024 | 3.813.625 | 1.303.072 | 108.589 | 366.026 | 43.013 | 1.763.901 | 1.471.215 | 4 |
| 2023 | 873.992 | 6.002 | 500 | 307.548 | 44.447 | 530.882 | 308.143 | 4 |
| 2022 | 1.253.414 | 163.649 | 13.637 | 56.752 | 32.497 | 290.083 | 402.141 | 5 |
| 2021 | 782.876 | 185.812 | 15.484 | 106.840 | 62.003 | 283.329 | 238.492 | 7 |
| 2020 | 543.076 | 11.185 | 932 | 645.831 | 87.648 | 610.863 | 52.680 | 7 |
| 2019 | 1.155.837 | 10.804 | 900 | 557.991 | 113.434 | 486.051 | 41.494 | 10 |
| 2018 | 695.025 | 8.243 | 687 | 355.438 | 31.683 | 354.445 | 30.690 | 9 |
| 2017 | 786.958 | 8.804 | 734 | 338.646 | 43.994 | 317.099 | 22.447 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.6%
Lichiditate curentă
8.2
Viteza rotație active
1.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.6%
Profit net per salariat
29.575 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.86% | 34.17% | 0.69% | 13.06% | 23.73% | 2.06% | 0.93% | 1.19% | 1.12% |
| Marjă profit brut | 11.74% | 41.46% | 1.69% | 14.06% | 25.4% | 3.07% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.6% | 88.57% | 1.95% | 40.69% | 77.91% | 21.23% | 26.04% | 26.86% | 39.22% |
| Profit net per salariat | 29.575 Lei | 325.768 Lei | 1.501 Lei | 32.730 Lei | 26.545 Lei | 1.598 Lei | 1.080 Lei | 916 Lei | 2.201 Lei |
Viteza rotație active
1.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
165.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.34 | 2.11 | 1.52 | 3.89 | 2.27 | 0.78 | 1.93 | 1.8 | 2.18 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 2.75 | 0 | 0 | 1.4 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 165.53 zile | 92.94 zile | 3.01 zile | 8.89 zile | 110.64 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 300.008 Lei | 953.406 Lei | 218.498 Lei | 250.683 Lei | 111.839 Lei | 77.582 Lei | 115.584 Lei | 77.225 Lei | 196.740 Lei |
Lichiditate curentă
8.2
Lichiditate imediată
8.2
Pondere active imobilizate
9.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.2 | 4.82 | 1.73 | 5.11 | 2.65 | 0.95 | 0.87 | 1 | 0.94 |
| Lichiditate imediată | 8.2 | 4.82 | 0.69 | 5.11 | 2.65 | 0.34 | 0.87 | 1 | 0.94 |
| Pondere active imobilizate | 9.56% | 2.38% | 7.73% | 10.07% | 17.95% | 12.55% | 18.92% | 8.21% | 12.18% |
| Pondere active circulante | 90.44% | 97.62% | 92.27% | 89.93% | 82.05% | 87.45% | 81.08% | 91.79% | 87.82% |
©Firme.ro