Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIMICOM INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 17684132 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005010515407
EUIDROONRC.J2005010515407
Data înființării13.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
402.887
Profit (Lei)
104.788
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 402.887 | 104.788 | 8.732 | 318.742 | 5.226.173 | 232.800 | 5.141.190 | 1 |
| 2023 | 422.909 | 156.437 | 13.036 | 311.194 | 5.198.588 | 149.007 | 5.036.401 | 1 |
| 2022 | 335.285 | 75.063 | 6.255 | 496.685 | 5.236.061 | 140.589 | 4.879.965 | 1 |
| 2021 | 308.722 | 6.506 | 542 | 501.323 | 5.265.522 | 40.703 | 4.804.902 | 1 |
| 2020 | 65.200 | 69.778 | 5.815 | 459.857 | 5.217.210 | 86.043 | 4.798.396 | 0 |
| 2019 | 8.000 | 0 | 0 | 522.981 | 5.227.962 | 23.637 | 4.728.618 | 0 |
| 2018 | 10.500 | 0 | 0 | 536.355 | 5.240.215 | 121.633 | 4.825.493 | 0 |
| 2017 | 6.500 | 0 | 0 | 422.738 | 5.252.468 | 236.648 | 5.066.378 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
26.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.04%
Lichiditate curentă
0.73
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
26.01%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.04%
Profit net per salariat
104.788 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 26.01% | 36.99% | 22.39% | 2.11% | 107.02% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 27.3% | 37.84% | 23.29% | 3.04% | 109.87% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.04% | 3.11% | 1.54% | 0.14% | 1.45% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 104.788 Lei | 156.437 Lei | 75.063 Lei | 6.506 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
96.54 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.08 | 0.06 | 0.06 | 0.01 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 96.54 zile | 36.14 zile | 7.51 zile | 0 zile | 316.16 zile | 846.85 zile | 707.93 zile | 8067.06 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 402.887 Lei | 422.909 Lei | 335.285 Lei | 308.722 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.73
Lichiditate imediată
0.73
Pondere active imobilizate
95.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.73 | 0.48 | 0.28 | 0.08 | 0.19 | 0.05 | 0.23 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.73 | 0.48 | 0.28 | 0.08 | 0.19 | 0.05 | 0.23 | 0.56 |
| Pondere active imobilizate | 95.74% | 97.21% | 97.39% | 99.23% | 98.38% | 99.55% | 97.73% | 95.69% |
| Pondere active circulante | 4.26% | 2.79% | 2.61% | 0.77% | 1.62% | 0.45% | 2.27% | 4.31% |
©Firme.ro