Companie
Detalii identificare
Nume firmăGI.DI. MANUFACTURING S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17685626 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2977/2005
EUIDROONRC.J12/2977/2005
Data înființării14.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2562
Această clasă include:
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
-operaţiuni de găurire, strunjire, frezare, erodare, rabotare, mortezare, filetare, lepuire, broşare, nivelare, debitare, rectificare, ascuţire, polizare, sudare, matisare (îmbinare) etc. a pieselor din metal -activităţile de tăiere şi gravare cu fascicul laser a metalelor Această clasă exclude: -activităţi ale potcovăriilor,
0162 -servicii de gravare la minut,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria constructiilor metalice si a produselor din metal, exclusiv masini, utilaje si instalatii
Obiect activitateOperatiuni de mecanica generala
Informații de contact
Adresastr. Libertăţii nr. 296, Apahida, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
81.261.861
Profit (Lei)
4.918.365
Număr angajați
126
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 81.261.861 | 4.918.365 | 409.864 | 11.374.977 | 10.491.227 | 47.866.286 | 47.035.548 | 126 |
| 2023 | 100.887.585 | 8.328.997 | 694.083 | 16.834.563 | 11.315.586 | 50.701.349 | 45.117.183 | 132 |
| 2022 | 92.362.313 | 6.012.503 | 501.042 | 18.719.602 | 11.545.853 | 46.768.367 | 39.788.186 | 120 |
| 2021 | 51.053.934 | 2.237.758 | 186.480 | 12.506.796 | 11.488.362 | 40.813.902 | 39.775.683 | 101 |
| 2020 | 52.198.271 | 3.715.316 | 309.610 | 12.934.589 | 12.400.908 | 41.061.241 | 40.537.925 | 101 |
| 2019 | 63.680.964 | 5.185.522 | 432.127 | 16.183.015 | 13.111.169 | 42.919.191 | 39.822.609 | 113 |
| 2018 | 51.201.308 | 3.208.414 | 267.368 | 14.062.875 | 12.021.174 | 39.553.868 | 37.153.824 | 81 |
| 2017 | 51.158.879 | 3.417.609 | 284.801 | 11.275.347 | 11.545.699 | 34.251.430 | 33.945.410 | 69 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.46%
Lichiditate curentă
4.21
Viteza rotație active
1.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.05%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10.46%
Profit net per salariat
39.035 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.05% | 8.26% | 6.51% | 4.38% | 7.12% | 8.14% | 6.27% | 6.68% |
| Marjă profit brut | 7.01% | 9.65% | 7.67% | 5.18% | 8.28% | 9.71% | 7.3% | 8.17% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 10.46% | 18.46% | 15.11% | 5.63% | 9.17% | 13.02% | 8.64% | 10.07% |
| Profit net per salariat | 39.035 Lei | 63.098 Lei | 50.104 Lei | 22.156 Lei | 36.785 Lei | 45.890 Lei | 39.610 Lei | 49.531 Lei |
Viteza rotație active
1.39
Viteza rotație stocuri
5.97
Durata medie încasare creanțe
76.66 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.39 | 1.63 | 1.58 | 0.98 | 0.98 | 1.14 | 0.99 | 1.12 |
| Viteza rotație stocuri | 5.97 | 6.61 | 6.6 | 5.06 | 4.83 | 5.96 | 6.33 | 9.03 |
| Durata medie încasare creanțe | 76.66 zile | 77.99 zile | 99.37 zile | 130.34 zile | 122.93 zile | 132.61 zile | 142.57 zile | 131.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 644.935 Lei | 764.300 Lei | 769.686 Lei | 505.485 Lei | 516.815 Lei | 563.548 Lei | 632.115 Lei | 741.433 Lei |
Lichiditate curentă
4.21
Lichiditate imediată
3.01
Pondere active imobilizate
17.98%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.21 | 3.01 | 2.5 | 3.26 | 3.17 | 2.65 | 2.81 | 3.04 |
| Lichiditate imediată | 3.01 | 2.11 | 1.75 | 2.46 | 2.34 | 1.99 | 2.24 | 2.54 |
| Pondere active imobilizate | 17.98% | 18.25% | 19.8% | 21.97% | 23.2% | 23.4% | 23.31% | 25.21% |
| Pondere active circulante | 82.02% | 81.75% | 80.2% | 78.03% | 76.8% | 76.6% | 76.69% | 74.79% |
©Firme.ro