Companie
Detalii identificare
Nume firmăD & C CONTAB SRL
Cod unic de înregistrare RO 17711601 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ08/1585/2005
EUIDROONRC.J08/1585/2005
Data înființării22.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaŞtefan Emilian nr. 13, Braşov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
98.416
Profit (Lei)
-236.708
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 98.416 | -236.708 | -19.726 | 1.366.531 | 1.213.990 | 238.225 | 85.684 | 1 |
| 2023 | 906.500 | 131.107 | 10.926 | 1.426.318 | 1.487.843 | 258.035 | 322.392 | 2 |
| 2022 | 705.936 | 45.042 | 3.754 | 2.496.208 | 1.979.751 | 669.270 | 191.285 | 5 |
| 2021 | 741.559 | 170.125 | 14.177 | 601.490 | 804.254 | 707.827 | 946.243 | 5 |
| 2020 | 838.727 | 384.859 | 32.072 | 597.187 | 856.094 | 505.340 | 788.274 | 0 |
| 2019 | 647.854 | 100.945 | 8.412 | 764.695 | 888.882 | 265.814 | 412.087 | 6 |
| 2018 | 506.691 | 91.592 | 7.633 | 868.989 | 983.670 | 265.105 | 391.636 | 5 |
| 2017 | 443.582 | 103.605 | 8.634 | 915.790 | 816.517 | 297.522 | 202.393 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-240.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-276.26%
Lichiditate curentă
0.17
Viteza rotație active
0.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-240.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-276.26%
Profit net per salariat
-236.708 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -240.52% | 14.46% | 6.38% | 22.94% | 45.89% | 15.58% | 18.08% | 23.36% |
| Marjă profit brut | 0% | 16.05% | 7.39% | 23.9% | 46.86% | 16.61% | 19.05% | 25.49% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -276.26% | 40.67% | 23.55% | 17.98% | 48.82% | 24.5% | 23.39% | 51.19% |
| Profit net per salariat | -236.708 Lei | 65.554 Lei | 9.008 Lei | 34.025 Lei | n/a | 16.824 Lei | 18.318 Lei | 25.901 Lei |
Viteza rotație active
0.07
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
758.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.07 | 0.52 | 0.27 | 0.49 | 0.62 | 0.56 | 0.41 | 0.4 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 224.77 | 4.99 | 5.94 | 8.86 | 13.79 | 16.58 | 15.5 |
| Durata medie încasare creanțe | 758.23 zile | 92.83 zile | 265.92 zile | 233.72 zile | 168.51 zile | 110.87 zile | 149.46 zile | 184.51 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 98.416 Lei | 453.250 Lei | 141.187 Lei | 148.312 Lei | n/a | 107.976 Lei | 101.338 Lei | 110.896 Lei |
Lichiditate curentă
0.17
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
83.6%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.17 | 0.18 | 0.27 | 1.18 | 0.85 | 0.35 | 0.31 | 0.32 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.18 | 0.21 | 0.97 | 0.69 | 0.29 | 0.27 | 0.29 |
| Pondere active imobilizate | 83.6% | 85.22% | 74.74% | 53.19% | 62.88% | 76.98% | 78.77% | 73.29% |
| Pondere active circulante | 16.4% | 14.78% | 25.26% | 46.81% | 37.12% | 23.02% | 21.23% | 26.71% |
©Firme.ro