Companie
Detalii identificare
Nume firmăLAND SUPPORT SYSTEMS S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 17721001 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2005000703157
EUIDROONRC.J2005000703157
Data înființării24.06.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaIng. Bruneanu nr. 5, Sat Valea Voievozilor | Comuna Răzvad, Dâmboviţa
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
345.225
Profit (Lei)
168.276
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 345.225 | 168.276 | 14.023 | 8.738 | 74.237 | 170.413 | 235.912 | 1 |
| 2023 | 374.967 | 12.837 | 1.070 | 9.846 | 42.776 | 61.531 | 94.461 | 1 |
| 2022 | 981.400 | 144.843 | 12.070 | 87.339 | 65.029 | 167.393 | 145.083 | 2 |
| 2021 | 775.838 | 58.823 | 4.902 | 67.653 | 117.739 | 129.846 | 179.932 | 2 |
| 2020 | 827.635 | 31.114 | 2.593 | 43.605 | 137.799 | 161.073 | 255.267 | 1 |
| 2019 | 3.426.455 | 330.890 | 27.574 | 671.241 | 192.009 | 1.058.573 | 579.341 | 1 |
| 2018 | 1.897.256 | 621.895 | 51.825 | 29.444 | 180.851 | 506.725 | 658.132 | 1 |
| 2017 | 296.142 | 94.944 | 7.912 | 28.846 | 85.729 | 51.897 | 108.780 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
48.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
71.33%
Lichiditate curentă
19.5
Viteza rotație active
1.41
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
48.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
71.33%
Profit net per salariat
168.276 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 48.74% | 3.42% | 14.76% | 7.58% | 3.76% | 9.66% | 32.78% | 32.06% |
| Marjă profit brut | 51.76% | 4.3% | 15.74% | 8.47% | 4.58% | 10.68% | 33.78% | 33.06% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 71.33% | 13.59% | 99.83% | 32.69% | 12.19% | 57.11% | 94.49% | 87.28% |
| Profit net per salariat | 168.276 Lei | 12.837 Lei | 72.422 Lei | 29.412 Lei | 31.114 Lei | 330.890 Lei | 621.895 Lei | 94.944 Lei |
Viteza rotație active
1.41
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
111.06 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.41 | 3.59 | 4.22 | 3.13 | 2.77 | 2.74 | 2.76 | 2.15 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 206908.75 | 9491.57 | 253.68 | 29.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 111.06 zile | 1.01 zile | 28.68 zile | 39.13 zile | 41.55 zile | 88.28 zile | 40.57 zile | 32.78 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 345.225 Lei | 374.967 Lei | 490.700 Lei | 387.919 Lei | 827.635 Lei | 3.426.455 Lei | 1.897.256 Lei | 296.142 Lei |
Lichiditate curentă
19.5
Lichiditate imediată
19.5
Pondere active imobilizate
30.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.5 | 6.25 | 1.92 | 1.92 | 3.69 | 1.58 | 17.21 | 1.8 |
| Lichiditate imediată | 19.5 | 6.25 | 1.92 | 1.92 | 3.69 | 1.58 | 16.96 | 1.45 |
| Pondere active imobilizate | 30.34% | 41.01% | 27.98% | 47.55% | 46.11% | 15.35% | 26.3% | 62.29% |
| Pondere active circulante | 69.66% | 58.99% | 72.02% | 52.45% | 53.89% | 84.65% | 73.7% | 37.71% |
©Firme.ro