Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAI CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare17854806 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2905/2005
EUIDROONRC.J12/2905/2005
Data înființării09.08.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaCalea Floreşti nr. 62, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
73.800
Profit (Lei)
44.270
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 73.800 | 44.270 | 3.689 | 12.032 | 4.037 | 52.505 | 44.510 | 1 |
| 2024 | 52.700 | 31.755 | 2.646 | 18.602 | 7.875 | 57.104 | 46.377 | 1 |
| 2023 | 47.100 | 27.426 | 2.286 | 11.348 | 1.156 | 44.639 | 34.447 | 1 |
| 2022 | 48.400 | 34.640 | 2.887 | 10.064 | 2.889 | 50.194 | 43.019 | 0 |
| 2021 | 46.300 | 31.315 | 2.610 | 1.471 | 4.622 | 35.828 | 38.979 | 0 |
| 2020 | 52.150 | 34.424 | 2.869 | 947 | 0 | 35.611 | 34.664 | 1 |
| 2019 | 22.800 | 7.320 | 610 | 950 | 0 | 9.610 | 8.660 | 1 |
| 2018 | 23.950 | 13.250 | 1.104 | 110 | 0 | 25.703 | 25.593 | 0 |
| 2017 | 18.950 | 12.103 | 1.009 | 1.018 | 0 | 13.361 | 12.343 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
59.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.46%
Lichiditate curentă
4.36
Viteza rotație active
1.31
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
59.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.46%
Profit net per salariat
44.270 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 59.99% | 60.26% | 58.23% | 71.57% | 67.63% | 66.01% | 32.11% | 55.32% | 63.87% |
| Marjă profit brut | 71.91% | 70.92% | 68.48% | 74.57% | 70.46% | 68.45% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.46% | 68.47% | 79.62% | 80.52% | 80.34% | 99.31% | 84.53% | 51.77% | 98.06% |
| Profit net per salariat | 44.270 Lei | 31.755 Lei | 27.426 Lei | n/a | n/a | 34.424 Lei | 7.320 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.31
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
135.58 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.31 | 0.81 | 1.03 | 0.91 | 1.14 | 1.46 | 2.37 | 0.93 | 1.42 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 135.58 zile | 44.19 zile | 111.13 zile | 61.03 zile | 37.84 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 73.800 Lei | 52.700 Lei | 47.100 Lei | n/a | n/a | 52.150 Lei | 22.800 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.36
Lichiditate imediată
4.36
Pondere active imobilizate
7.14%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.36 | 3.07 | 3.93 | 4.99 | 24.36 | 37.6 | 10.12 | 233.66 | 13.12 |
| Lichiditate imediată | 4.36 | 3.07 | 3.93 | 4.99 | 24.36 | 37.6 | 10.12 | 233.66 | 13.12 |
| Pondere active imobilizate | 7.14% | 12.12% | 2.52% | 5.44% | 11.43% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 92.86% | 87.88% | 97.48% | 94.56% | 88.57% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro