Companie
Detalii identificare
Nume firmăFORPREST 2005 SRL
Cod unic de înregistrare RO 17987144 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/623/2005
EUIDROONRC.J51/623/2005
Data înființării27.09.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
220
Această clasă include:
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
-producţia de buşteni pentru industriile de prelucrare primară a lemnului de pădure -producţia de buşteni folosiţi sub formă neprelucrată, cum sunt stâlpii de mină, stâlpii pentru garduri şi stâlpii pentru susţinerea liniilor aeriene de telefonie-telegrafie -colectarea şi producţia de lemn utilizat la producerea de energie -colectarea şi prelucrarea reziduurilor forestiere utilizate pentru producerea de energie -producţia de cărbune de lemn în pădure (mangal), prin metode tradiţionale Produsele acestei activităţi se prezintă sub formă de buşteni sau lemn de foc. Această clasă exclude: -creşterea pomilor de Crăciun,
0129 -cultivarea arborilor: plantare, replantare, transplantare, rărire şi conservarea pădurilor şi a drumurilor forestiere,vezi 0210 -colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană,
0230 -producţia de aşchii şi particule de lemn,
1610 -producţia de cărbune de lemn prin distilarea lemnului,
2014
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorSilvicultura si exploatare forestiera
Obiect activitateExploatarea forestiera
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
407.332
Profit (Lei)
57.381
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 407.332 | 57.381 | 4.782 | 459.221 | 252.474 | 578.173 | 371.426 | 1 |
| 2024 | 354.740 | -68.491 | -5.708 | 555.984 | 335.431 | 534.599 | 314.046 | 2 |
| 2023 | 315.303 | 0 | 0 | 668.870 | 435.647 | 615.760 | 382.537 | 3 |
| 2022 | 631.800 | 145.520 | 12.127 | 429.293 | 47.561 | 895.873 | 514.141 | 3 |
| 2021 | 2.022.385 | 152.591 | 12.716 | 341.751 | 77.916 | 851.568 | 586.463 | 6 |
| 2020 | 1.209.616 | 4.418 | 368 | 986.007 | 452.914 | 1.482.923 | 949.285 | 3 |
| 2019 | 1.794.293 | 271.845 | 22.654 | 791.226 | 332.386 | 1.404.187 | 944.867 | 4 |
| 2018 | 2.602.924 | 459.738 | 38.312 | 1.055.788 | 250.118 | 1.479.172 | 673.022 | 5 |
| 2017 | 1.532.487 | 0 | 0 | 1.082.421 | 317.817 | 977.752 | 213.284 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.45%
Lichiditate curentă
1.26
Viteza rotație active
0.49
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.09%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.45%
Profit net per salariat
57.381 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.09% | -19.31% | 0% | 23.03% | 7.55% | 0.37% | 15.15% | 17.66% | 0% |
| Marjă profit brut | 16.92% | 0% | 0% | 24.03% | 8.55% | 1.37% | 16.15% | 18.66% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.45% | -21.81% | 0% | 28.3% | 26.02% | 0.47% | 28.77% | 68.31% | 0% |
| Profit net per salariat | 57.381 Lei | -34.246 Lei | 0 Lei | 48.507 Lei | 25.432 Lei | 1.473 Lei | 67.961 Lei | 91.948 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.49
Viteza rotație stocuri
1.44
Durata medie încasare creanțe
202.44 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.49 | 0.41 | 0.3 | 0.67 | 2.18 | 0.62 | 1.03 | 1.51 | 1.18 |
| Viteza rotație stocuri | 1.44 | 1.27 | 1.13 | 2.27 | 5.88 | 4.73 | 7.63 | 11.06 | 5.51 |
| Durata medie încasare creanțe | 202.44 zile | 194.34 zile | 268.61 zile | 279.64 zile | 56.06 zile | 345.74 zile | 234.06 zile | 136.86 zile | 147.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 407.332 Lei | 177.370 Lei | 105.101 Lei | 210.600 Lei | 337.064 Lei | 403.205 Lei | 448.573 Lei | 520.585 Lei | 218.927 Lei |
Lichiditate curentă
1.26
Lichiditate imediată
0.64
Pondere active imobilizate
30.39%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.26 | 0.96 | 0.92 | 2.09 | 2.49 | 1.5 | 1.77 | 1.4 | 0.9 |
| Lichiditate imediată | 0.64 | 0.46 | 0.5 | 1.44 | 1.49 | 1.24 | 1.48 | 1.18 | 0.65 |
| Pondere active imobilizate | 30.39% | 38.55% | 41.43% | 5.04% | 8.38% | 23.4% | 19.14% | 14.46% | 24.53% |
| Pondere active circulante | 69.61% | 61.45% | 58.57% | 94.96% | 91.62% | 76.6% | 80.86% | 85.54% | 75.47% |
©Firme.ro