Companie
Detalii identificare
Nume firmăAS AUDIT EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 18045595 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/17420/2005
EUIDROONRC.J40/17420/2005
Data înființării17.10.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Orsova nr. 10, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
70.441
Profit (Lei)
-14.766
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 70.441 | -14.766 | -1.231 | 25.688 | 0 | 75.946 | 52.766 | 1 |
| 2023 | 91.410 | 67.497 | 5.625 | 37.810 | 140 | 116.383 | 79.532 | 1 |
| 2022 | 72.054 | 0 | 0 | 32.815 | 140 | 43.956 | 12.035 | 2 |
| 2021 | 71.522 | 0 | 0 | 30.181 | 381 | 52.655 | 27.425 | 2 |
| 2020 | 148.209 | 18.825 | 1.569 | 36.336 | 25.272 | 69.458 | 60.206 | 2 |
| 2019 | 181.718 | 26.077 | 2.173 | 53.627 | 51.776 | 61.593 | 61.381 | 3 |
| 2018 | 175.497 | 13.428 | 1.119 | 128.206 | 78.280 | 80.432 | 35.305 | 3 |
| 2017 | 192.615 | 18.877 | 1.573 | 165.334 | 104.784 | 75.067 | 21.877 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-20.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-27.98%
Lichiditate curentă
2.96
Viteza rotație active
0.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-20.96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-27.98%
Profit net per salariat
-14.766 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -20.96% | 73.84% | 0% | 0% | 12.7% | 14.35% | 7.65% | 9.8% |
| Marjă profit brut | 0% | 75.35% | 0% | 0% | 13.61% | 15.35% | 8.66% | 10.8% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -27.98% | 84.87% | 0% | 0% | 31.27% | 42.48% | 38.03% | 86.29% |
| Profit net per salariat | -14.766 Lei | 67.497 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 9.413 Lei | 8.692 Lei | 4.476 Lei | 6.292 Lei |
Viteza rotație active
0.93
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
39.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.93 | 0.78 | 1.63 | 1.35 | 1.56 | 1.6 | 1.11 | 1.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 39.5 zile | 182.98 zile | 71.31 zile | 99.69 zile | 133.62 zile | 100.65 zile | 137.66 zile | 119.97 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 70.441 Lei | 91.410 Lei | 36.027 Lei | 35.761 Lei | 74.105 Lei | 60.573 Lei | 58.499 Lei | 64.205 Lei |
Lichiditate curentă
2.96
Lichiditate imediată
2.96
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.96 | 3.08 | 1.34 | 1.74 | 1.91 | 1.15 | 0.63 | 0.45 |
| Lichiditate imediată | 2.96 | 3.08 | 1.34 | 1.74 | 1.91 | 1.15 | 0.63 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0.12% | 0.32% | 0.72% | 26.68% | 45.67% | 49.32% | 58.26% |
| Pondere active circulante | 100% | 99.88% | 99.68% | 99.28% | 73.32% | 54.33% | 50.68% | 41.74% |
©Firme.ro