Companie
Detalii identificare
Nume firmăROBATIM-PRODIMPEX S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 1807565 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/1572/1992
EUIDROONRC.J35/1572/1992
Data înființării30.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaNerău, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
141.380
Profit (Lei)
-9.629
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 141.380 | -9.629 | -802 | 758.920 | 50.190 | 735.751 | 27.021 | 0 |
| 2023 | 10.605 | 0 | 0 | 922.226 | 54.761 | 692.825 | -174.640 | 1 |
| 2022 | 231.460 | 0 | 0 | 792.945 | 59.332 | 569.774 | -163.839 | 1 |
| 2021 | 440.602 | 333.993 | 27.833 | 701.241 | 32.903 | 690.166 | 21.828 | 2 |
| 2020 | 545.942 | 785.894 | 65.491 | 999.047 | 0 | 686.887 | -312.160 | 2 |
| 2019 | 626.613 | 29.824 | 2.485 | 1.733.487 | 0 | 644.988 | -1.088.499 | 2 |
| 2018 | 925.578 | 148.268 | 12.356 | 1.906.128 | 38.996 | 748.807 | -1.118.325 | 2 |
| 2017 | 647.750 | 0 | 0 | 3.398.441 | 105.847 | 891.936 | -2.400.658 | 2 |
| 2016 | 857.862 | 6.322 | 527 | 4.251.656 | 172.698 | 2.253.629 | -1.825.329 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-6.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-35.64%
Lichiditate curentă
0.97
Viteza rotație active
0.18
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-6.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-35.64%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -6.81% | 0% | 0% | 75.8% | 143.95% | 4.76% | 16.02% | 0% | 0.74% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -35.64% | 0% | 0% | 100% | -251.76% | -2.74% | -13.26% | 0% | -0.35% |
| Profit net per salariat | n/a | 0 Lei | 0 Lei | 166.997 Lei | 392.947 Lei | 14.912 Lei | 74.134 Lei | 0 Lei | 2.107 Lei |
Viteza rotație active
0.18
Viteza rotație stocuri
1.37
Durata medie încasare creanțe
1611.93 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.18 | 0.01 | 0.37 | 0.61 | 0.79 | 0.97 | 1.17 | 0.65 | 0.35 |
| Viteza rotație stocuri | 1.37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1611.93 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 10.605 Lei | 231.460 Lei | 220.301 Lei | 272.971 Lei | 313.307 Lei | 462.789 Lei | 323.875 Lei | 285.954 Lei |
Lichiditate curentă
0.97
Lichiditate imediată
0.83
Pondere active imobilizate
6.39%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.97 | 0.75 | 0.72 | 0.98 | 0.69 | 0.37 | 0.39 | 0.26 | 0.53 |
| Lichiditate imediată | 0.83 | 0.75 | 0.72 | 0.98 | 0.69 | 0.37 | 0.39 | 0.26 | 0.53 |
| Pondere active imobilizate | 6.39% | 7.33% | 9.43% | 4.55% | 0% | 0% | 4.95% | 10.61% | 7.12% |
| Pondere active circulante | 93.61% | 92.67% | 90.57% | 95.45% | 100% | 100% | 95.05% | 89.39% | 92.88% |
©Firme.ro