Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRICOLA FARM SRL
Cod unic de înregistrare RO 18152931 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/3692/2005
EUIDROONRC.J13/3692/2005
Data înființării23.11.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
121
Această clasă include:
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
-cultivarea viţei de vie pentru struguri de vin şi struguri de masă Acestă clasă exclude: -fabricarea vinului,
1102
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea strugurilor
Informații de contact
AdresaŞos. Constantei, Biroul nr. 1 nr. 6, Medgidia, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
60.785
Profit (Lei)
34.903
Număr angajați
0
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 60.785 | 34.903 | 2.909 | 2.212.888 | 2.293.618 | 231.726 | 312.456 | 0 |
| 2023 | 57.837 | 33.458 | 2.788 | 2.236.519 | 2.293.618 | 220.454 | 277.553 | 0 |
| 2022 | 54.725 | 31.153 | 2.596 | 2.231.483 | 2.293.618 | 181.961 | 244.096 | 0 |
| 2021 | 52.216 | 31.868 | 2.656 | 2.295.516 | 2.296.881 | 211.671 | 213.036 | 0 |
| 2020 | 48.972 | 24.657 | 2.055 | 2.346.843 | 2.296.881 | 231.130 | 181.168 | 0 |
| 2019 | 45.989 | 35.199 | 2.933 | 2.345.642 | 2.296.881 | 205.272 | 156.511 | 0 |
| 2018 | 43.731 | 38.474 | 3.206 | 159.524 | 114.870 | 165.966 | 121.312 | 0 |
| 2017 | 41.902 | 33.063 | 2.755 | 158.362 | 114.870 | 126.340 | 82.848 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
57.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.17%
Lichiditate curentă
0.1
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
57.42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.17%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 57.42% | 57.85% | 56.93% | 61.03% | 50.35% | 76.54% | 87.98% | 78.91% |
| Marjă profit brut | 66.83% | 67.33% | 59.78% | 63.73% | 53.35% | 79.54% | 90.98% | 81.91% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 11.17% | 12.05% | 12.76% | 14.96% | 13.61% | 22.49% | 31.71% | 39.91% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
0.83
Durata medie încasare creanțe
496.64 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.16 | 0.17 |
| Viteza rotație stocuri | 0.83 | 0.79 | 0.74 | 0.71 | 0.67 | 0.63 | 1.16 | 1.11 |
| Durata medie încasare creanțe | 496.64 zile | 521.6 zile | 551.26 zile | 577.75 zile | 615.75 zile | 655.69 zile | 689.54 zile | 719.64 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.1
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
90.82%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.1 | 0.1 | 0.08 | 0.09 | 0.1 | 0.09 | 1.04 | 0.8 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.07 | 0.05 | 0.06 | 0.07 | 0.06 | 0.8 | 0.56 |
| Pondere active imobilizate | 90.82% | 91.23% | 92.65% | 91.56% | 90.86% | 91.8% | 40.9% | 47.62% |
| Pondere active circulante | 9.18% | 8.77% | 7.35% | 8.44% | 9.14% | 8.2% | 59.1% | 52.38% |
©Firme.ro