Companie
Detalii identificare
Nume firmăFARM MED S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 18196652 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/1866/2005
EUIDROONRC.J20/1866/2005
Data înființării08.12.2005 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Părului nr. 15A, Călan, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
4.621.069
Profit (Lei)
329.744
Număr angajați
6
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 4.621.069 | 329.744 | 27.479 | 1.380.201 | 43.241 | 1.924.842 | 587.882 | 6 |
| 2023 | 3.827.747 | 239.612 | 19.968 | 1.288.025 | 46.517 | 1.658.487 | 416.979 | 6 |
| 2022 | 3.293.904 | 183.285 | 15.274 | 1.193.194 | 50.144 | 1.438.717 | 295.667 | 6 |
| 2021 | 2.737.333 | 219.893 | 18.324 | 863.207 | 53.473 | 1.142.009 | 332.275 | 6 |
| 2020 | 2.470.430 | 204.160 | 17.013 | 727.163 | 57.100 | 986.605 | 316.542 | 6 |
| 2019 | 2.095.095 | 126.665 | 10.555 | 664.449 | 59.806 | 843.690 | 239.047 | 5 |
| 2018 | 1.878.090 | 91.650 | 7.638 | 584.429 | 89.749 | 698.712 | 204.032 | 5 |
| 2017 | 1.738.397 | 85.094 | 7.091 | 519.345 | 119.191 | 597.630 | 197.476 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.09%
Lichiditate curentă
1.39
Viteza rotație active
2.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
56.09%
Profit net per salariat
54.957 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.14% | 6.26% | 5.56% | 8.03% | 8.26% | 6.05% | 4.88% | 4.89% |
| Marjă profit brut | 8.53% | 7.31% | 6.56% | 9.03% | 9.19% | 7.05% | 5.88% | 5.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 56.09% | 57.46% | 61.99% | 66.18% | 64.5% | 52.99% | 44.92% | 43.09% |
| Profit net per salariat | 54.957 Lei | 39.935 Lei | 30.548 Lei | 36.649 Lei | 34.027 Lei | 25.333 Lei | 18.330 Lei | 17.019 Lei |
Viteza rotație active
2.35
Viteza rotație stocuri
4.86
Durata medie încasare creanțe
56.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.35 | 2.25 | 2.21 | 2.29 | 2.37 | 2.32 | 2.38 | 2.43 |
| Viteza rotație stocuri | 4.86 | 6.48 | 6.49 | 6.64 | 6.76 | 6.4 | 8.15 | 7.84 |
| Durata medie încasare creanțe | 56.49 zile | 64.85 zile | 77.54 zile | 76.14 zile | 72.8 zile | 61.78 zile | 80.77 zile | 63.76 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 770.178 Lei | 637.958 Lei | 548.984 Lei | 456.222 Lei | 411.738 Lei | 419.019 Lei | 375.618 Lei | 347.679 Lei |
Lichiditate curentă
1.39
Lichiditate imediată
0.71
Pondere active imobilizate
2.2%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.39 | 1.29 | 1.21 | 1.32 | 1.36 | 1.27 | 1.2 | 1.15 |
| Lichiditate imediată | 0.71 | 0.83 | 0.78 | 0.85 | 0.85 | 0.78 | 0.8 | 0.72 |
| Pondere active imobilizate | 2.2% | 2.73% | 3.37% | 4.47% | 5.47% | 6.62% | 11.38% | 16.63% |
| Pondere active circulante | 97.8% | 97.27% | 96.63% | 95.53% | 94.53% | 93.38% | 88.62% | 83.37% |
©Firme.ro