Companie
Detalii identificare
Nume firmăADI LACT PROD COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 18300728 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006000084206
EUIDROONRC.J2006000084206
Data înființării20.01.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
141
Această clasă include:
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
-creşterea şi reproducţia bovinelor de lapte -producţia de lapte brut, de la vaci şi bivoliţe Această clasă exclude: -prelucrarea laptelui,
1051
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea bovinelor de lapte
Informații de contact
Adresacom. General Berthelot nr. 149B, Tuştea, Hunedoara
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
315.241
Profit (Lei)
73.392
Număr angajați
3
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 315.241 | 73.392 | 6.116 | 910.350 | 383.155 | 1.291.250 | 764.055 | 3 |
| 2023 | 300.568 | 244.733 | 20.394 | 889.957 | 506.104 | 1.074.516 | 690.663 | 4 |
| 2022 | 264.074 | 78.051 | 6.504 | 1.049.982 | 586.668 | 905.672 | 445.930 | 3 |
| 2021 | 134.805 | 150.557 | 12.546 | 910.185 | 392.215 | 963.906 | 397.235 | 4 |
| 2020 | 89.615 | 0 | 0 | 1.167.508 | 431.412 | 1.045.242 | 246.678 | 4 |
| 2019 | 230.494 | 95.414 | 7.951 | 1.150.111 | 449.446 | 1.101.913 | 321.264 | 6 |
| 2018 | 160.813 | 26.589 | 2.216 | 937.182 | 596.039 | 664.629 | 225.850 | 6 |
| 2017 | 97.211 | 60.241 | 5.020 | 784.117 | 612.420 | 486.245 | 199.261 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.61%
Lichiditate curentă
1.42
Viteza rotație active
0.19
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
9.61%
Profit net per salariat
24.464 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.28% | 81.42% | 29.56% | 111.69% | 0% | 41.4% | 16.53% | 61.97% |
| Marjă profit brut | 25.55% | 82.63% | 30.61% | 112.92% | 0% | 42.47% | 18.3% | 65.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 9.61% | 35.43% | 17.5% | 37.9% | 0% | 29.7% | 11.77% | 30.23% |
| Profit net per salariat | 24.464 Lei | 61.183 Lei | 26.017 Lei | 37.639 Lei | 0 Lei | 15.902 Lei | 4.432 Lei | 10.040 Lei |
Viteza rotație active
0.19
Viteza rotație stocuri
0.4
Durata medie încasare creanțe
304.06 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.19 | 0.19 | 0.18 | 0.1 | 0.06 | 0.15 | 0.13 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0.4 | 0.44 | 0.44 | 0.31 | 0.18 | 0.67 | 0.49 | 0.47 |
| Durata medie încasare creanțe | 304.06 zile | 240.48 zile | 409.93 zile | 774.31 zile | 1402.14 zile | 780.38 zile | 736.26 zile | 930.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 105.080 Lei | 75.142 Lei | 88.025 Lei | 33.701 Lei | 22.404 Lei | 38.416 Lei | 26.802 Lei | 16.202 Lei |
Lichiditate curentă
1.42
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
22.88%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.42 | 1.21 | 0.86 | 1.06 | 0.9 | 0.96 | 0.71 | 0.62 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 0.44 | 0.29 | 0.58 | 0.48 | 0.66 | 0.36 | 0.35 |
| Pondere active imobilizate | 22.88% | 32.02% | 39.31% | 28.92% | 29.22% | 28.97% | 47.28% | 55.74% |
| Pondere active circulante | 77.12% | 67.98% | 60.69% | 71.08% | 70.78% | 71.03% | 52.72% | 44.26% |
©Firme.ro