Companie
Detalii identificare
Nume firmăCERBU OIL SRL
Cod unic de înregistrare RO 18316864 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/68/2006
EUIDROONRC.J01/68/2006
Data înființării27.01.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4730
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a combustibililor pentru autovehicule şi motociclete
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a produselor lubrifiante şi de răcire pentru autovehicule Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al combustibililor,
4671 -comerţul cu amănuntul al gazelor de petrol lichefiate, pentru gătit sau încălzire,
4778
-vânzarea cu amănuntul a combustibililor pentru autovehicule şi motociclete
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a produselor lubrifiante şi de răcire pentru autovehicule Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al combustibililor,
4671 -comerţul cu amănuntul al gazelor de petrol lichefiate, pentru gătit sau încălzire,
4778
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al carburantilor pentru autovehicule in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Viitorului nr. 2, Sebeş, Alba
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
7.300
Profit (Lei)
1.458
Număr angajați
0
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7.300 | 1.458 | 122 | 237.952 | 291.408 | 62.504 | 115.960 | 0 |
| 2023 | 242.284 | 709 | 59 | 242.674 | 296.184 | 60.993 | 114.503 | 0 |
| 2022 | 1.391.410 | 1.924 | 160 | 283.549 | 85.698 | 311.644 | 113.793 | 0 |
| 2021 | 1.557.632 | 4.048 | 337 | 272.577 | 59.235 | 325.211 | 111.869 | 2 |
| 2020 | 1.054.030 | 3.822 | 319 | 201.064 | 48.727 | 260.158 | 107.821 | 2 |
| 2019 | 1.285.199 | 2.053 | 171 | 190.883 | 48.727 | 246.154 | 103.998 | 2 |
| 2018 | 1.218.359 | 2.523 | 210 | 125.726 | 9.652 | 218.019 | 101.945 | 2 |
| 2017 | 1.139.650 | 35.883 | 2.990 | 205.799 | 1.652 | 251.169 | 47.022 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.26%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
0.02
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.97%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.26%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.97% | 0.29% | 0.14% | 0.26% | 0.36% | 0.16% | 0.21% | 3.15% |
| Marjă profit brut | 23.78% | 0.35% | 0.17% | 0.31% | 0.43% | 0.19% | 0.66% | 4.1% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.26% | 0.62% | 1.69% | 3.62% | 3.54% | 1.97% | 2.47% | 76.31% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 2.024 Lei | 1.911 Lei | 1.027 Lei | 1.262 Lei | 17.942 Lei |
Viteza rotație active
0.02
Viteza rotație stocuri
0.12
Durata medie încasare creanțe
9.8 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.02 | 0.68 | 3.5 | 4.05 | 3.41 | 4.36 | 5.35 | 4.51 |
| Viteza rotație stocuri | 0.12 | 4.04 | 4.82 | 5.58 | 4.89 | 6.68 | 6.95 | 5 |
| Durata medie încasare creanțe | 9.8 zile | 0.07 zile | 0.05 zile | 0.44 zile | 1.72 zile | 0.69 zile | 0.88 zile | 0.04 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 778.816 Lei | 527.015 Lei | 642.600 Lei | 609.180 Lei | 569.825 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.01
Pondere active imobilizate
82.34%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.25 | 1.1 | 1.19 | 1.29 | 1.29 | 1.73 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 0.01 | 0 | 0.08 | 0.17 | 0.22 | 0.28 | 0.34 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 82.34% | 82.92% | 21.57% | 15.41% | 15.78% | 16.52% | 4.24% | 0.65% |
| Pondere active circulante | 17.66% | 17.08% | 78.43% | 84.59% | 84.22% | 83.48% | 95.76% | 99.35% |
©Firme.ro