Companie
Detalii identificare
Nume firmăSTEMAD CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare RO 18439840 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006000397168
EUIDROONRC.J2006000397168
Data înființării02.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4211
Această clasă include:
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia de autostrăzi, străzi, drumuri şi alte căi de acces pentru vehicule şi pietoni -lucrări de suprafaţă pe străzi, drumuri, autostrăzi, poduri sau tuneluri: -asfaltarea drumurilor -lucrări de marcare a drumurilor şi alte marcaje -instalarea de grilaje de protecţie, indicatoare de circulaţie şi alte dispozitive similare -construcţia pistelor de aerodrom Această clasă exclude: -instalarea iluminatului stradal şi a semnelor electrice,
4321 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorLucrari de geniu civil
Obiect activitateLucrari de constructii a drumurilor si autostrazilor
Informații de contact
AdresaDrumul Industriilor nr. 74, Craiova, Dolj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
5.938.263
Profit (Lei)
619.380
Număr angajați
18
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5.938.263 | 619.380 | 51.615 | 1.892.373 | 2.545.098 | 7.374.327 | 8.174.425 | 18 |
| 2024 | 23.695.895 | 7.900.978 | 658.415 | 4.181.880 | 1.423.425 | 11.569.046 | 8.981.266 | 18 |
| 2023 | 7.310.832 | 1.604.105 | 133.675 | 8.428.902 | 1.756.282 | 9.084.742 | 2.503.114 | 17 |
| 2022 | 3.952.059 | 45.380 | 3.782 | 1.513.021 | 2.032.273 | 933.864 | 1.454.335 | 19 |
| 2021 | 2.865.558 | 108.061 | 9.005 | 844.509 | 815.681 | 2.344.887 | 2.316.059 | 23 |
| 2020 | 4.554.128 | 452.061 | 37.672 | 5.396.983 | 852.669 | 7.421.509 | 2.877.195 | 19 |
| 2019 | 8.198.932 | 1.680.792 | 140.066 | 5.039.693 | 1.276.073 | 6.379.489 | 2.615.869 | 11 |
| 2018 | 2.668.520 | 209.408 | 17.451 | 514.457 | 1.095.607 | 739.218 | 1.320.368 | 8 |
| 2017 | 4.348.888 | 44.765 | 3.730 | 696.261 | 1.372.787 | 512.187 | 1.140.472 | 12 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Lichiditate curentă
3.9
Viteza rotație active
0.6
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.58%
Profit net per salariat
34.410 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.43% | 33.34% | 21.94% | 1.15% | 3.77% | 9.93% | 20.5% | 7.85% | 1.03% |
| Marjă profit brut | 12.11% | 38.92% | 24.75% | 2.14% | 4.75% | 10.86% | 0% | 0% | 2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.58% | 87.97% | 64.08% | 3.12% | 4.67% | 15.71% | 64.25% | 15.86% | 3.93% |
| Profit net per salariat | 34.410 Lei | 438.943 Lei | 94.359 Lei | 2.388 Lei | 4.698 Lei | 23.793 Lei | 152.799 Lei | 26.176 Lei | 3.730 Lei |
Viteza rotație active
0.6
Viteza rotație stocuri
4.11
Durata medie încasare creanțe
119.89 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.6 | 1.82 | 0.67 | 1.33 | 0.91 | 0.55 | 1.07 | 1.45 | 2.31 |
| Viteza rotație stocuri | 4.11 | 33.23 | 4.12 | 14.95 | 5.81 | 1710.15 | 0 | 0 | 321.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 119.89 zile | 102.06 zile | 226.34 zile | 14.57 zile | 90 zile | 530.17 zile | 0 zile | 0 zile | 41.38 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 329.904 Lei | 1.316.439 Lei | 430.049 Lei | 208.003 Lei | 124.589 Lei | 239.691 Lei | 745.357 Lei | 333.565 Lei | 362.407 Lei |
Lichiditate curentă
3.9
Lichiditate imediată
3.13
Pondere active imobilizate
25.66%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.9 | 2.77 | 1.08 | 0.62 | 2.78 | 1.38 | 1.27 | 1.44 | 0.74 |
| Lichiditate imediată | 3.13 | 2.6 | 0.87 | 0.44 | 2.19 | 1.37 | 1.27 | 1.44 | 0.72 |
| Pondere active imobilizate | 25.66% | 10.96% | 16.2% | 68.52% | 25.81% | 10.31% | 16.67% | 59.71% | 72.83% |
| Pondere active circulante | 74.34% | 89.04% | 83.8% | 31.48% | 74.19% | 89.69% | 83.33% | 40.29% | 27.17% |
©Firme.ro