Companie
Detalii identificare
Nume firmăMATEMAR ZOOTEC CLAS SRL
Cod unic de înregistrare RO 18464798 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ03/424/2006
EUIDROONRC.J03/424/2006
Data înființării09.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7120
Această clasă include:
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
-efectuarea de testări fizice, chimice sau a altor testări analitice, pentru toate tipurile de materiale şi produse, cuprinzând: -testări acustice şi de vibraţii -testări ale compoziţiei şi purităţii mineralelor etc. -activităţi de testare în domeniul igienei alimentelor, inclusiv testarea şi controlul veterinar în legătură cu producţia de alimente -testarea caracteristicilor fizice şi ale performanţei materialelor, cum ar fi rezistenţa, tenacitatea, durabilitatea, radioactivitatea etc. -testarea fiabilităţii şi disponibilităţii -testarea performantelor maşinilor complete: motoare, automobile, echipament electronic etc. -testarea radiografică a sudurilor şi a îmbinărilor -analiza avariilor şi căderii sistemelor -testarea şi măsurarea indicatorilor de mediu: nivelul de poluare a aerului şi a apei etc. -servicii de certificare a produselor, inclusiv a bunurilor de larg consum, autovehiculelor, aeronavelor, containerelor presurizate, instalaţiilor nucleare etc. -testări periodice ale autovehiculelor -testarea prin utilizarea de modele şi machete (de exemplu a aeronavelor, navelor, barajelor etc.) -activităţi ale laboratoarelor poliţiei Această clasă exclude: -testarea mostrelor prelevate de la animale,
7500 -diagnosticarea imaginilor, testarea şi analiza mostrelor medicale şi dentare,
86
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de testari si analize tehnice
Informații de contact
Adresastr. Gârlei, Piteşti, Argeş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.796.138
Profit (Lei)
255.899
Număr angajați
2
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.796.138 | 255.899 | 21.325 | 2.732.258 | 57.210 | 6.099.393 | 3.424.345 | 2 |
| 2024 | 2.841.972 | 651.931 | 54.328 | 3.155.825 | 76.672 | 6.247.599 | 3.168.446 | 2 |
| 2023 | 3.220.702 | 1.081.350 | 90.113 | 6.263.401 | 95.698 | 9.366.387 | 2.516.515 | 2 |
| 2022 | 5.896.348 | 635.328 | 52.944 | 7.183.622 | 117.204 | 9.183.752 | 1.435.165 | 2 |
| 2021 | 3.488.406 | 484.213 | 40.351 | 7.060.312 | 167.349 | 9.391.873 | 1.816.679 | 3 |
| 2020 | 4.852.506 | 339.111 | 28.259 | 6.902.729 | 963.692 | 7.913.673 | 1.287.666 | 3 |
| 2019 | 6.086.665 | 25.261 | 2.105 | 6.911.487 | 1.022.083 | 7.531.393 | 948.555 | 2 |
| 2018 | 8.276.783 | 372.160 | 31.013 | 8.299.958 | 1.437.449 | 8.506.064 | 923.294 | 3 |
| 2017 | 10.367.709 | 326.329 | 27.194 | 7.320.543 | 248.493 | 8.224.850 | 551.134 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
9.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.47%
Lichiditate curentă
2.23
Viteza rotație active
0.45
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
9.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.47%
Profit net per salariat
127.950 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 9.15% | 22.94% | 33.57% | 10.77% | 13.88% | 6.99% | 0.42% | 4.5% | 3.15% |
| Marjă profit brut | 10.58% | 24.88% | 35.56% | 12.78% | 14.92% | 8.59% | 1.43% | 5.67% | 4.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.47% | 20.58% | 42.97% | 44.27% | 26.65% | 26.34% | 2.66% | 40.31% | 59.21% |
| Profit net per salariat | 127.950 Lei | 325.966 Lei | 540.675 Lei | 317.664 Lei | 161.404 Lei | 113.037 Lei | 12.631 Lei | 124.053 Lei | 65.266 Lei |
Viteza rotație active
0.45
Viteza rotație stocuri
1.78
Durata medie încasare creanțe
274.76 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.45 | 0.45 | 0.34 | 0.63 | 0.36 | 0.55 | 0.71 | 0.83 | 1.22 |
| Viteza rotație stocuri | 1.78 | 2.44 | 2.61 | 11.64 | 3.13 | 7.43 | 3.4 | 3.08 | 2.69 |
| Durata medie încasare creanțe | 274.76 zile | 213.42 zile | 402.57 zile | 347.08 zile | 501.49 zile | 315.66 zile | 282.58 zile | 241.93 zile | 139.69 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.398.069 Lei | 1.420.986 Lei | 1.610.351 Lei | 2.948.174 Lei | 1.162.802 Lei | 1.617.502 Lei | 3.043.333 Lei | 2.758.928 Lei | 2.073.542 Lei |
Lichiditate curentă
2.23
Lichiditate imediată
1.66
Pondere active imobilizate
0.93%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.23 | 1.98 | 1.5 | 1.28 | 1.33 | 1.15 | 1.09 | 1.02 | 1.12 |
| Lichiditate imediată | 1.66 | 1.61 | 1.3 | 1.21 | 1.17 | 1.05 | 0.83 | 0.7 | 0.6 |
| Pondere active imobilizate | 0.93% | 1.21% | 1.01% | 1.26% | 1.75% | 10.86% | 11.95% | 14.46% | 2.93% |
| Pondere active circulante | 99.07% | 98.79% | 98.99% | 98.74% | 98.25% | 89.14% | 88.05% | 85.54% | 97.07% |
©Firme.ro