Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRO REAL AS SRL
Cod unic de înregistrare RO 18473290 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006000124212
EUIDROONRC.J2006000124212
Data înființării13.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMurgeanca, Ialomiţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
937.727
Profit (Lei)
14.445
Număr angajați
4
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 937.727 | 14.445 | 1.204 | 2.044.658 | 1.792.777 | 1.322.114 | 1.070.233 | 4 |
| 2023 | 1.065.951 | 39.909 | 3.326 | 1.855.115 | 952.513 | 1.314.118 | 411.516 | 4 |
| 2022 | 1.099.942 | 63.617 | 5.301 | 1.645.009 | 1.198.105 | 843.511 | 396.607 | 3 |
| 2021 | 987.492 | 57.298 | 4.775 | 943.286 | 752.223 | 524.053 | 332.990 | 3 |
| 2020 | 480.954 | 47.809 | 3.984 | 1.157.940 | 874.119 | 589.512 | 305.691 | 2 |
| 2019 | 507.896 | 16.066 | 1.339 | 780.212 | 575.553 | 462.542 | 257.883 | 2 |
| 2018 | 478.148 | 29.241 | 2.437 | 615.896 | 559.010 | 308.690 | 251.804 | 2 |
| 2017 | 424.503 | 30.572 | 2.548 | 536.782 | 474.249 | 285.096 | 222.563 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.35%
Lichiditate curentă
0.65
Viteza rotație active
0.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.35%
Profit net per salariat
3.611 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.54% | 3.74% | 5.78% | 5.8% | 9.94% | 3.16% | 6.12% | 7.2% |
| Marjă profit brut | 2.27% | 4.15% | 5.87% | 6.25% | 10.59% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.35% | 9.7% | 16.04% | 17.21% | 15.64% | 6.23% | 11.61% | 13.74% |
| Profit net per salariat | 3.611 Lei | 9.977 Lei | 21.206 Lei | 19.099 Lei | 23.905 Lei | 8.033 Lei | 14.621 Lei | 10.191 Lei |
Viteza rotație active
0.3
Viteza rotație stocuri
0.94
Durata medie încasare creanțe
104.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.3 | 0.47 | 0.54 | 0.77 | 0.33 | 0.49 | 0.55 | 0.56 |
| Viteza rotație stocuri | 0.94 | 0.94 | 1.49 | 2.45 | 0.96 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 104.75 zile | 43.3 zile | 15.34 zile | 24.69 zile | 44.12 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 234.432 Lei | 266.488 Lei | 366.647 Lei | 329.164 Lei | 240.477 Lei | 253.948 Lei | 239.074 Lei | 141.501 Lei |
Lichiditate curentă
0.65
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
57.56%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.65 | 0.71 | 0.51 | 0.56 | 0.51 | 0.59 | 0.5 | 0.53 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.1 | 0.06 | 0.13 | 0.08 | 0.59 | 0.5 | 0.53 |
| Pondere active imobilizate | 57.56% | 42.02% | 58.68% | 58.94% | 59.72% | 55.44% | 64.42% | 62.46% |
| Pondere active circulante | 42.44% | 57.98% | 41.32% | 41.06% | 40.28% | 44.56% | 35.58% | 37.54% |
©Firme.ro