Companie
Detalii identificare
Nume firmăDECONT ICM CONSULT SRL
Cod unic de înregistrare RO 18478947 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/472/2006
EUIDROONRC.J17/472/2006
Data înființării15.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Mioriţei nr. 2, Galaţi, Galaţi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
311.996
Profit (Lei)
63.306
Număr angajați
2
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 311.996 | 63.306 | 5.276 | 12.984 | 233.782 | 257.503 | 478.301 | 2 |
| 2023 | 298.791 | 108.511 | 9.043 | 23.011 | 28.607 | 485.489 | 491.085 | 2 |
| 2022 | 285.525 | 106.432 | 8.869 | 16.273 | 20.042 | 535.285 | 539.054 | 2 |
| 2021 | 294.552 | 148.921 | 12.410 | 10.132 | 15.552 | 576.040 | 581.460 | 2 |
| 2020 | 295.229 | 163.634 | 13.636 | 11.779 | 15.417 | 545.786 | 549.424 | 2 |
| 2019 | 270.204 | 104.957 | 8.746 | 19.698 | 18.451 | 418.389 | 417.142 | 3 |
| 2018 | 217.172 | 70.453 | 5.871 | 11.641 | 17.013 | 314.463 | 319.835 | 2 |
| 2017 | 190.005 | 86.803 | 7.234 | 5.891 | 32.663 | 327.872 | 354.644 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
20.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.24%
Lichiditate curentă
19.83
Viteza rotație active
0.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
20.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13.24%
Profit net per salariat
31.653 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 20.29% | 36.32% | 37.28% | 50.56% | 55.43% | 38.84% | 32.44% | 45.68% |
| Marjă profit brut | 23.94% | 37.21% | 38.13% | 51.51% | 56.33% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 13.24% | 22.1% | 19.74% | 25.61% | 29.78% | 25.16% | 22.03% | 24.48% |
| Profit net per salariat | 31.653 Lei | 54.256 Lei | 53.216 Lei | 74.461 Lei | 81.817 Lei | 34.986 Lei | 35.227 Lei | 28.934 Lei |
Viteza rotație active
0.64
Viteza rotație stocuri
5.83
Durata medie încasare creanțe
203.54 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.64 | 0.58 | 0.51 | 0.5 | 0.53 | 0.62 | 0.66 | 0.53 |
| Viteza rotație stocuri | 5.83 | 5.55 | 5.62 | 7.25 | 6.79 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 203.54 zile | 371.65 zile | 489.19 zile | 515.44 zile | 421.39 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 155.998 Lei | 149.396 Lei | 142.763 Lei | 147.276 Lei | 147.615 Lei | 90.068 Lei | 108.586 Lei | 63.335 Lei |
Lichiditate curentă
19.83
Lichiditate imediată
15.71
Pondere active imobilizate
47.59%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19.83 | 21.1 | 32.89 | 56.85 | 46.34 | 21.24 | 27.01 | 55.66 |
| Lichiditate imediată | 15.71 | 18.76 | 29.77 | 52.85 | 42.64 | 21.24 | 27.01 | 55.66 |
| Pondere active imobilizate | 47.59% | 5.56% | 3.61% | 2.63% | 2.75% | 4.22% | 5.13% | 9.06% |
| Pondere active circulante | 52.41% | 94.44% | 96.39% | 97.37% | 97.25% | 95.78% | 94.87% | 90.94% |
©Firme.ro