Companie
Detalii identificare
Nume firmăRO.CONT FINANCE SRL
Cod unic de înregistrare18519257 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/4976/2006
EUIDROONRC.J40/4976/2006
Data înființării24.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaCăluşarilor nr. 1, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
267.650
Profit (Lei)
100.134
Număr angajați
2
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 267.650 | 100.134 | 8.345 | 9.538 | 0 | 109.912 | 100.374 | 2 |
| 2024 | 240.050 | 38.465 | 3.205 | 37.690 | 2.564 | 73.831 | 38.705 | 2 |
| 2023 | 283.940 | 64.942 | 5.412 | 16.306 | 6.224 | 93.192 | 83.110 | 3 |
| 2022 | 225.211 | 47.928 | 3.994 | 33.452 | 290 | 81.330 | 48.168 | 3 |
| 2021 | 214.096 | 45.945 | 3.829 | 7.655 | 289 | 91.110 | 83.744 | 3 |
| 2020 | 193.640 | 24.608 | 2.051 | 12.921 | 948 | 49.772 | 37.799 | 3 |
| 2019 | 178.350 | 26.331 | 2.194 | 12.918 | 1.878 | 51.599 | 40.559 | 4 |
| 2018 | 128.675 | 37.989 | 3.166 | 13.548 | 3.078 | 48.699 | 38.229 | 2 |
| 2017 | 113.025 | 34.445 | 2.870 | 3.750 | 184 | 26.351 | 22.785 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
37.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Lichiditate curentă
11.52
Viteza rotație active
2.44
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
37.41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Profit net per salariat
50.067 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 37.41% | 16.02% | 22.87% | 21.28% | 21.46% | 12.71% | 14.76% | 29.52% | 30.48% |
| Marjă profit brut | 38.39% | 17% | 23.6% | 22.26% | 22.15% | 13.53% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.76% | 99.38% | 78.14% | 99.5% | 54.86% | 65.1% | 64.92% | 99.37% | 100% |
| Profit net per salariat | 50.067 Lei | 19.233 Lei | 21.647 Lei | 15.976 Lei | 15.315 Lei | 8.203 Lei | 6.583 Lei | 18.995 Lei | 11.482 Lei |
Viteza rotație active
2.44
Viteza rotație stocuri
75.37
Durata medie încasare creanțe
119.53 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.44 | 3.14 | 2.86 | 2.76 | 2.34 | 3.82 | 3.34 | 2.49 | 4.26 |
| Viteza rotație stocuri | 75.37 | 18.23 | 26.12 | 30.2 | 65.61 | 21.88 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 119.53 zile | 72.37 zile | 52.91 zile | 95.73 zile | 53.52 zile | 40.14 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 133.825 Lei | 120.025 Lei | 94.647 Lei | 75.070 Lei | 71.365 Lei | 64.547 Lei | 44.588 Lei | 64.338 Lei | 37.675 Lei |
Lichiditate curentă
11.52
Lichiditate imediată
11.15
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.52 | 1.96 | 5.72 | 2.43 | 11.9 | 3.85 | 3.99 | 3.59 | 7.03 |
| Lichiditate imediată | 11.15 | 1.61 | 5.05 | 2.21 | 11.48 | 3.17 | 3.99 | 3.59 | 7.03 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 3.36% | 6.26% | 0.36% | 0.32% | 1.87% | 3.51% | 5.94% | 0.69% |
| Pondere active circulante | 100% | 96.64% | 93.74% | 99.64% | 99.68% | 98.13% | 96.49% | 94.06% | 99.31% |
©Firme.ro