Companie
Detalii identificare
Nume firmăBARSINE INVESTITII SRL
Cod unic de înregistrare RO 18536266 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/5300/2006
EUIDROONRC.J40/5300/2006
Data înființării30.03.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
AdresaTuzla nr. 9-27, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
225.883
Profit (Lei)
1.101.138
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 225.883 | 1.101.138 | 91.762 | 289.043 | 7.863 | 1.422.878 | 1.135.184 | 1 |
| 2023 | 331.988 | 170.938 | 14.245 | 108.362 | 450.414 | 10.632 | 352.982 | 1 |
| 2022 | 469.483 | 370.154 | 30.846 | 521.305 | 465.833 | 459.560 | 404.200 | 1 |
| 2021 | 344.599 | 226.189 | 18.849 | 30.287 | 473.555 | 130.597 | 573.997 | 1 |
| 2020 | 290.365 | 221.398 | 18.450 | 37.473 | 479.715 | 162.823 | 605.065 | 1 |
| 2019 | 320.876 | 233.199 | 19.433 | 31.801 | 490.178 | 118.970 | 577.347 | 1 |
| 2018 | 397.739 | 303.529 | 25.294 | 9.170 | 501.090 | 102.758 | 594.678 | 1 |
| 2017 | 491.937 | 271.335 | 22.611 | 41.958 | 512.002 | 182.098 | 652.142 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
487.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97%
Lichiditate curentă
4.92
Viteza rotație active
0.16
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
487.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97%
Profit net per salariat
1.101.138 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 487.48% | 51.49% | 78.84% | 65.64% | 76.25% | 72.68% | 76.31% | 55.16% |
| Marjă profit brut | 578.95% | 60.13% | 79.82% | 66.63% | 77.18% | 73.68% | 77.31% | 65.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97% | 48.43% | 91.58% | 39.41% | 36.59% | 40.39% | 51.04% | 41.61% |
| Profit net per salariat | 1.101.138 Lei | 170.938 Lei | 370.154 Lei | 226.189 Lei | 221.398 Lei | 233.199 Lei | 303.529 Lei | 271.335 Lei |
Viteza rotație active
0.16
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2162.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.16 | 0.72 | 0.51 | 0.57 | 0.45 | 0.53 | 0.66 | 0.71 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2162.5 zile | 7.17 zile | 172.89 zile | 0.31 zile | 36.93 zile | 0.45 zile | 0.16 zile | 26.05 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 225.883 Lei | 331.988 Lei | 469.483 Lei | 344.599 Lei | 290.365 Lei | 320.876 Lei | 397.739 Lei | 491.937 Lei |
Lichiditate curentă
4.92
Lichiditate imediată
4.92
Pondere active imobilizate
0.55%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.92 | 0.1 | 0.88 | 4.31 | 4.35 | 3.74 | 11.21 | 4.34 |
| Lichiditate imediată | 4.92 | 0.1 | 0.88 | 4.31 | 4.35 | 3.74 | 11.21 | 4.34 |
| Pondere active imobilizate | 0.55% | 97.69% | 50.34% | 78.38% | 74.66% | 80.47% | 82.98% | 73.76% |
| Pondere active circulante | 99.45% | 2.31% | 49.66% | 21.62% | 25.34% | 19.53% | 17.02% | 26.24% |
©Firme.ro