Companie
Detalii identificare
Nume firmăSANTOS SRL
Cod unic de înregistrare18572676 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ38/319/2006
EUIDROONRC.J38/319/2006
Data înființării11.04.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
147
Această clasă include:
-creşterea şi reproducţia păsărilor domestice : -pui, curci, raţe, gâşte, bibilici, etc. -producţia de ouă din avicultură -activităţi ale incubatoarelor de păsări Această clasă exclude: -producţia de pene sau puf,
1012
-creşterea şi reproducţia păsărilor domestice : -pui, curci, raţe, gâşte, bibilici, etc. -producţia de ouă din avicultură -activităţi ale incubatoarelor de păsări Această clasă exclude: -producţia de pene sau puf,
1012
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCresterea pasarilor
Informații de contact
AdresaB-Dul Tudor Vladimirescu nr. 50, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
16.085
Profit (Lei)
234
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16.085 | 234 | 20 | 105.311 | 28.861 | 48.881 | -27.569 | 1 |
| 2024 | 40.455 | -50.396 | -4.200 | 115.801 | 28.861 | 59.137 | -27.803 | 2 |
| 2023 | 66.625 | 20.683 | 1.724 | 50.620 | 28.861 | 44.352 | 22.593 | 1 |
| 2022 | 87.361 | 25.738 | 2.145 | 37.701 | 28.861 | 10.749 | 1.909 | 2 |
| 2021 | 23.980 | 0 | 0 | 76.489 | 28.861 | 23.799 | -23.829 | 2 |
| 2020 | 216.196 | 46.032 | 3.836 | 28.400 | 28.861 | 0 | 461 | 3 |
| 2019 | 164.482 | 5.350 | 446 | 8.679 | 28.861 | 34.246 | 54.428 | 2 |
| 2018 | 117.504 | 1.249 | 104 | 45.401 | 28.861 | 91.343 | 74.803 | 2 |
| 2017 | 189.709 | 32.844 | 2.737 | 48.940 | 28.861 | 93.633 | 73.554 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.85%
Lichiditate curentă
0.46
Viteza rotație active
0.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-0.85%
Profit net per salariat
234 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.45% | -124.57% | 31.04% | 29.46% | 0% | 21.29% | 3.25% | 1.06% | 17.31% |
| Marjă profit brut | 4.86% | 0% | 37.2% | 31.18% | 0% | 22.3% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -0.85% | 100% | 91.55% | 100% | 0% | 100% | 9.83% | 1.67% | 44.65% |
| Profit net per salariat | 234 Lei | -25.198 Lei | 20.683 Lei | 12.869 Lei | 0 Lei | 15.344 Lei | 2.675 Lei | 625 Lei | 32.844 Lei |
Viteza rotație active
0.21
Viteza rotație stocuri
0.53
Durata medie încasare creanțe
4.36 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.21 | 0.46 | 0.91 | 2.21 | 0.46 | 7.49 | 2.61 | 0.98 | 1.55 |
| Viteza rotație stocuri | 0.53 | 3.74 | 6.16 | 0 | 1.52 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 4.36 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 16.085 Lei | 20.228 Lei | 66.625 Lei | 43.681 Lei | 11.990 Lei | 72.065 Lei | 82.241 Lei | 58.752 Lei | 189.709 Lei |
Lichiditate curentă
0.46
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
37.12%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.46 | 0.51 | 0.88 | 0.29 | 0.31 | 0 | 3.95 | 2.01 | 1.91 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.42 | 0.66 | 0.29 | 0.11 | 0 | 3.95 | 2.01 | 1.91 |
| Pondere active imobilizate | 37.12% | 32.8% | 39.42% | 72.86% | 54.81% | 100% | 45.73% | 24.01% | 23.56% |
| Pondere active circulante | 62.88% | 67.2% | 60.58% | 27.14% | 45.19% | 0% | 54.27% | 75.99% | 76.44% |
©Firme.ro