Companie
Detalii identificare
Nume firmăEVAL COMPACT DD SRL
Cod unic de înregistrare RO 18606914 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006000684033
EUIDROONRC.J2006000684033
Data înființării20.04.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7739
Această clasă include:
-servicii de închiriere şi leasing operaţional, al altor maşini şi echipamente care sunt utilizate în general drept mijloace de producţie de către întreprinderi, fără operatori: -motoare şi turbine -maşini unelte -utilaje de expoatare minieră şi petrolieră -echipamente profesionale de radio, televiziune şi comunicaţii -echipamente pentru producţia cinematografică -echipamente de măsură şi control -alte maşini de uz ştiinţific, comercial şi industrial -servicii de închiriere şi leasing operaţional de echipamente de transport terestru (exclusiv autoturismele), fără şoferi: -motociclete, caravane şi autovehicule pentru campare etc. -vehicule de cale ferată
Această clasă include de asemenea:
-închirierea de containere de locuit sau utilizabile ca birouri -închirierea de animale (de exemplu. herghelii, cai de curse) -închirierea de containere -închirierea de paleţi Această clasă exclude: -închirierea de biciclete,
7721 -închirierea de maşini şi echipamente agricole şi forestiere,
7731 -închirierea de maşini şi echipamente de construcţii şi lucrări de geniu civil,
7732 -închirierea de maşini şi echipamente de birou, inclusiv calculatoare,
7733
-servicii de închiriere şi leasing operaţional, al altor maşini şi echipamente care sunt utilizate în general drept mijloace de producţie de către întreprinderi, fără operatori: -motoare şi turbine -maşini unelte -utilaje de expoatare minieră şi petrolieră -echipamente profesionale de radio, televiziune şi comunicaţii -echipamente pentru producţia cinematografică -echipamente de măsură şi control -alte maşini de uz ştiinţific, comercial şi industrial -servicii de închiriere şi leasing operaţional de echipamente de transport terestru (exclusiv autoturismele), fără şoferi: -motociclete, caravane şi autovehicule pentru campare etc. -vehicule de cale ferată
Această clasă include de asemenea:
-închirierea de containere de locuit sau utilizabile ca birouri -închirierea de animale (de exemplu. herghelii, cai de curse) -închirierea de containere -închirierea de paleţi Această clasă exclude: -închirierea de biciclete,
7721 -închirierea de maşini şi echipamente agricole şi forestiere,
7731 -închirierea de maşini şi echipamente de construcţii şi lucrări de geniu civil,
7732 -închirierea de maşini şi echipamente de birou, inclusiv calculatoare,
7733
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati de inchiriere si leasing
Obiect activitateActivitati de inchiriere si leasing cu alte masini, echipamente si bunuri tangibile n.c.a.
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
3.009.252
Profit (Lei)
-256.442
Număr angajați
2
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3.009.252 | -256.442 | -21.370 | 1.068.401 | 5.328.255 | -135.697 | 4.158.788 | 2 |
| 2024 | 3.340.893 | 398.986 | 33.249 | 1.187.333 | 6.045.848 | 356.451 | 5.245.231 | 3 |
| 2023 | 6.703.598 | 2.408.705 | 200.725 | 1.670.383 | 7.073.225 | 178.776 | 5.609.185 | 3 |
| 2022 | 5.120.987 | 1.457.060 | 121.422 | 3.037.372 | 6.621.952 | 447.715 | 4.045.579 | 4 |
| 2021 | 5.286.268 | 2.126.400 | 177.200 | 2.914.620 | 5.746.656 | 275.056 | 3.122.649 | 6 |
| 2020 | 2.481.678 | 31.639 | 2.637 | 3.221.376 | 5.155.057 | 846.388 | 2.773.139 | 4 |
| 2019 | 4.535.560 | 2.026.675 | 168.890 | 3.070.353 | 5.812.689 | 283.273 | 3.034.934 | 6 |
| 2018 | 2.770.075 | 946.994 | 78.916 | 1.239.898 | 2.488.264 | 48.518 | 1.308.259 | 7 |
| 2017 | 1.886.654 | 671.171 | 55.931 | 733.727 | 1.211.149 | 245.113 | 732.436 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-6.17%
Lichiditate curentă
-0.13
Viteza rotație active
0.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-6.17%
Profit net per salariat
-128.221 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.52% | 11.94% | 35.93% | 28.45% | 40.22% | 1.27% | 44.68% | 34.19% | 35.57% |
| Marjă profit brut | 0% | 14.12% | 41.43% | 33.12% | 42.78% | 2.28% | 45.7% | 35.16% | 36.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -6.17% | 7.61% | 42.94% | 36.02% | 68.1% | 1.14% | 66.78% | 72.39% | 91.64% |
| Profit net per salariat | -128.221 Lei | 132.995 Lei | 802.902 Lei | 364.265 Lei | 354.400 Lei | 7.910 Lei | 337.779 Lei | 135.285 Lei | 111.862 Lei |
Viteza rotație active
0.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
8.95 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.58 | 0.52 | 0.92 | 0.72 | 0.88 | 0.41 | 0.74 | 1.09 | 1.3 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 496.71 | 4352.99 | 113.54 | 270.01 | 247.75 | 4495.1 | 736.53 | 31.72 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.95 zile | 41.71 zile | 24.28 zile | 44.66 zile | 30.39 zile | 52.96 zile | 21.73 zile | 24.95 zile | 28.07 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 1.504.626 Lei | 1.113.631 Lei | 2.234.533 Lei | 1.280.247 Lei | 881.045 Lei | 620.420 Lei | 755.927 Lei | 395.725 Lei | 314.442 Lei |
Lichiditate curentă
-0.13
Lichiditate imediată
-0.13
Pondere active imobilizate
102.61%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | -0.13 | 0.3 | 0.11 | 0.15 | 0.09 | 0.26 | 0.09 | 0.04 | 0.33 |
| Lichiditate imediată | -0.13 | 0.29 | 0.11 | 0.13 | 0.09 | 0.26 | 0.09 | 0.04 | 0.25 |
| Pondere active imobilizate | 102.61% | 94.43% | 97.53% | 93.67% | 95.43% | 85.9% | 95.35% | 98.09% | 83.17% |
| Pondere active circulante | -2.61% | 5.57% | 2.47% | 6.33% | 4.57% | 14.1% | 4.65% | 1.91% | 16.83% |
©Firme.ro