Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTA CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare18624929 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/437/2006
EUIDROONRC.J01/437/2006
Data înființării28.04.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaRevoluţiei 1989 nr. 81, Alba Iulia, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
156.780
Profit (Lei)
86.225
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 156.780 | 86.225 | 7.185 | 12.413 | 769 | 98.148 | 86.504 | 1 |
| 2024 | 126.640 | 69.376 | 5.781 | 7.473 | 448 | 79.350 | 72.325 | 1 |
| 2023 | 91.775 | 44.208 | 3.684 | 35.041 | 520 | 78.970 | 44.449 | 1 |
| 2022 | 84.668 | 42.668 | 3.556 | 28.821 | 578 | 71.152 | 42.909 | 1 |
| 2021 | 81.721 | 46.369 | 3.864 | 5.577 | 0 | 51.961 | 46.609 | 1 |
| 2020 | 79.500 | 43.358 | 3.613 | 5.225 | 0 | 48.612 | 43.598 | 1 |
| 2019 | 71.890 | 34.190 | 2.849 | 10.164 | 0 | 44.316 | 34.430 | 1 |
| 2018 | 63.330 | 28.880 | 2.407 | 4.853 | 0 | 33.799 | 29.120 | 1 |
| 2017 | 45.700 | 26.031 | 2.169 | 3.606 | 0 | 29.825 | 26.271 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.68%
Lichiditate curentă
7.91
Viteza rotație active
1.58
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.68%
Profit net per salariat
86.225 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55% | 54.78% | 48.17% | 50.39% | 56.74% | 54.54% | 47.56% | 45.6% | 56.96% |
| Marjă profit brut | 55.98% | 55.78% | 49.17% | 51.37% | 57.72% | 55.48% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.68% | 95.92% | 99.46% | 99.44% | 99.49% | 99.45% | 99.3% | 99.18% | 99.09% |
| Profit net per salariat | 86.225 Lei | 69.376 Lei | 44.208 Lei | 42.668 Lei | 46.369 Lei | 43.358 Lei | 34.190 Lei | 28.880 Lei | 26.031 Lei |
Viteza rotație active
1.58
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
32.87 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.58 | 1.59 | 1.15 | 1.18 | 1.57 | 1.64 | 1.62 | 1.87 | 1.53 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 32.87 zile | 2.39 zile | 0.99 zile | 1.72 zile | 9.91 zile | 3.21 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 156.780 Lei | 126.640 Lei | 91.775 Lei | 84.668 Lei | 81.721 Lei | 79.500 Lei | 71.890 Lei | 63.330 Lei | 45.700 Lei |
Lichiditate curentă
7.91
Lichiditate imediată
7.91
Pondere active imobilizate
0.78%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7.91 | 10.62 | 2.25 | 2.47 | 9.32 | 9.3 | 4.36 | 6.96 | 8.27 |
| Lichiditate imediată | 7.91 | 10.62 | 2.25 | 2.47 | 9.32 | 9.3 | 4.36 | 6.96 | 8.27 |
| Pondere active imobilizate | 0.78% | 0.56% | 0.65% | 0.81% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 99.22% | 99.44% | 99.35% | 99.19% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro