Companie
Detalii identificare
Nume firmăCONTA 24 SRL
Cod unic de înregistrare18634191 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/239/2006
EUIDROONRC.J52/239/2006
Data înființării04.05.2006 - 20 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaB-Dul Bucureşti, Giurgiu, Giurgiu
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
278.336
Profit (Lei)
48.246
Număr angajați
1
Vechime
20 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 278.336 | 48.246 | 4.021 | 12.166 | 4.834 | 108.145 | 90.457 | 1 |
| 2023 | 235.528 | 0 | 0 | 57.764 | 34.040 | 76.116 | 42.211 | 1 |
| 2022 | 250.884 | 147.348 | 12.279 | 267.185 | 302.833 | 143.556 | 159.205 | 1 |
| 2021 | 236.137 | 122.385 | 10.199 | 0 | 240.000 | 562.343 | 790.857 | 1 |
| 2020 | 287.872 | 174.659 | 14.555 | 1.762 | 1.504 | 680.894 | 668.473 | 1 |
| 2019 | 290.490 | 180.031 | 15.003 | 8.323 | 3.508 | 508.985 | 493.814 | 1 |
| 2018 | 267.743 | 171.936 | 14.328 | 3.226 | 1.850 | 319.875 | 313.783 | 1 |
| 2017 | 163.613 | 0 | 0 | 67 | 3.700 | 144.898 | 141.847 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.34%
Lichiditate curentă
8.89
Viteza rotație active
2.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
53.34%
Profit net per salariat
48.246 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.33% | 0% | 58.73% | 51.83% | 60.67% | 61.97% | 64.22% | 0% |
| Marjă profit brut | 18.37% | 0% | 59.64% | 52.83% | 61.59% | 63.07% | 65.21% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 53.34% | 0% | 92.55% | 15.47% | 26.13% | 36.46% | 54.79% | 0% |
| Profit net per salariat | 48.246 Lei | 0 Lei | 147.348 Lei | 122.385 Lei | 174.659 Lei | 180.031 Lei | 171.936 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.46
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1.67 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.46 | 2.14 | 0.56 | 0.29 | 0.42 | 0.57 | 0.83 | 1.1 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 29.3 | 29.57 | 27.25 | 16.58 |
| Durata medie încasare creanțe | 1.67 zile | 16.23 zile | 17.96 zile | 26.69 zile | 25.33 zile | 30.28 zile | 43.18 zile | 49.19 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 278.336 Lei | 235.528 Lei | 250.884 Lei | 236.137 Lei | 287.872 Lei | 290.490 Lei | 267.743 Lei | 163.613 Lei |
Lichiditate curentă
8.89
Lichiditate imediată
8.89
Pondere active imobilizate
4.28%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8.89 | 1.32 | 0.54 | 0 | 386.43 | 61.15 | 99.16 | 2162.66 |
| Lichiditate imediată | 8.89 | 1.32 | 0.54 | 0 | 380.86 | 59.97 | 96.11 | 2015.36 |
| Pondere active imobilizate | 4.28% | 30.9% | 67.84% | 29.91% | 0.22% | 0.68% | 0.58% | 2.49% |
| Pondere active circulante | 95.72% | 69.1% | 32.16% | 70.09% | 99.78% | 99.32% | 99.42% | 97.51% |
©Firme.ro