Companie
Detalii identificare
Nume firmăBLUE INVEST SRL
Cod unic de înregistrare RO 18676448 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1220/2006
EUIDROONRC.J22/1220/2006
Data înființării17.05.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaAleea Cimitirul Evreiesc nr. 2, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
462.226
Profit (Lei)
801.486
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 462.226 | 801.486 | 66.791 | 368.222 | 1.275.827 | 326.139 | 1.216.066 | 1 |
| 2023 | 493.238 | 0 | 0 | 390.369 | 576.584 | 249.711 | 414.580 | 1 |
| 2022 | 892.037 | 118.072 | 9.839 | 489.067 | 612.018 | 345.983 | 443.923 | 7 |
| 2021 | 1.242.035 | 26.566 | 2.214 | 372.828 | 576.346 | 231.709 | 325.852 | 7 |
| 2020 | 1.286.389 | 119.627 | 9.969 | 398.385 | 671.433 | 259.826 | 299.361 | 7 |
| 2019 | 1.735.832 | 288 | 24 | 899.935 | 894.253 | 609.131 | 188.714 | 9 |
| 2018 | 1.599.269 | 8.989 | 749 | 1.015.034 | 1.159.731 | 765.751 | 325.541 | 8 |
| 2017 | 1.443.352 | 58.419 | 4.868 | 1.090.984 | 353.067 | 1.055.994 | 318.077 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
173.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.91%
Lichiditate curentă
0.89
Viteza rotație active
0.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
173.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
65.91%
Profit net per salariat
801.486 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 173.4% | 0% | 13.24% | 2.14% | 9.3% | 0.02% | 0.56% | 4.05% |
| Marjă profit brut | 180.63% | 0% | 15.51% | 2.42% | 11.07% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 65.91% | 0% | 26.6% | 8.15% | 39.96% | 0.15% | 2.76% | 18.37% |
| Profit net per salariat | 801.486 Lei | 0 Lei | 16.867 Lei | 3.795 Lei | 17.090 Lei | 32 Lei | 1.124 Lei | 58.419 Lei |
Viteza rotație active
0.29
Viteza rotație stocuri
6.69
Durata medie încasare creanțe
149.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.29 | 0.6 | 0.93 | 1.54 | 1.38 | 1.15 | 0.83 | 1.02 |
| Viteza rotație stocuri | 6.69 | 6.84 | 15.74 | 6.6 | 5.54 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 149.03 zile | 114.74 zile | 95.35 zile | 99.33 zile | 65.21 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 462.226 Lei | 493.238 Lei | 127.434 Lei | 177.434 Lei | 183.770 Lei | 192.870 Lei | 199.909 Lei | 1.443.352 Lei |
Lichiditate curentă
0.89
Lichiditate imediată
0.7
Pondere active imobilizate
79.64%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.89 | 0.64 | 0.71 | 0.62 | 0.65 | 0.68 | 0.75 | 0.97 |
| Lichiditate imediată | 0.7 | 0.45 | 0.59 | 0.12 | 0.07 | 0.68 | 0.75 | 0.97 |
| Pondere active imobilizate | 79.64% | 69.78% | 63.88% | 71.33% | 72.1% | 59.48% | 60.23% | 25.06% |
| Pondere active circulante | 20.36% | 30.22% | 36.12% | 28.67% | 27.9% | 40.52% | 39.77% | 74.94% |
©Firme.ro