Companie
Detalii identificare
Nume firmăGOLESCU BUILDING SRL
Cod unic de înregistrare RO 18694991 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006008352404
EUIDROONRC.J2006008352404
Data înființării24.05.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4110
Această clasă include:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
-dezvoltarea proiectelor de construcţii, pentru clădiri rezidenţiale şi nerezidenţiale, prin reunirea mijloacelor financiare, tehnice şi fizice pentru realizarea proiectelor de construcţii în vederea vânzării ulterioare. Această clasă exclude: -construcţia de clădiri,
4120 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management a proiectelor privind construcţia de clădiri,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateDezvoltare (promovare) imobiliara
Informații de contact
Adresastr. Golescu Nicolae nr. 12-14, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
74.021
Profit (Lei)
-63.779
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.021 | -63.779 | -5.315 | 6.738.192 | 2.269.440 | 533.272 | -3.935.043 | 0 |
| 2023 | 73.494 | 0 | 0 | 6.712.407 | 1.792.071 | 491.037 | -4.435.268 | 0 |
| 2022 | 61.564 | 0 | 0 | 6.691.950 | 1.878.703 | 520.360 | -4.298.792 | 0 |
| 2021 | 51.065 | 0 | 0 | 6.664.272 | 2.067.908 | 389.016 | -4.212.297 | 0 |
| 2020 | 40.906 | 0 | 0 | 6.577.980 | 2.158.925 | 387.467 | -4.031.588 | 0 |
| 2019 | 45.407 | 0 | 0 | 6.595.224 | 2.249.942 | 677.124 | -3.668.118 | 0 |
| 2018 | 45.449 | 0 | 0 | 6.373.147 | 2.340.959 | 683.109 | -3.350.706 | 0 |
| 2017 | 31.307 | 0 | 0 | 6.162.704 | 2.431.976 | 690.665 | -3.041.679 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-86.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.62%
Lichiditate curentă
0.08
Viteza rotație active
0.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-86.16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.62%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -86.16% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.62% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.03
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
1717.76 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.03 | 0.03 | 0.03 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.02 | 0.01 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1717.76 zile | 1791.55 zile | 2109.93 zile | 2575.48 zile | 3242.02 zile | 5362.58 zile | 5355.02 zile | 7854.2 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.08
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
80.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.08 | 0.07 | 0.08 | 0.06 | 0.06 | 0.1 | 0.11 | 0.11 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.07 | 0.08 | 0.06 | 0.06 | 0.1 | 0.11 | 0.11 |
| Pondere active imobilizate | 80.97% | 78.49% | 78.31% | 84.17% | 84.78% | 76.87% | 77.41% | 77.88% |
| Pondere active circulante | 19.03% | 21.51% | 21.69% | 15.83% | 15.22% | 23.13% | 22.59% | 22.12% |
©Firme.ro