Companie
Detalii identificare
Nume firmăARHITECTURA SPS SRL
Cod unic de înregistrare RO 18736140 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ13/1762/2006
EUIDROONRC.J13/1762/2006
Data înființării06.06.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7111
Această clasă include:
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
-consultanţă pentru activităţi de arhitectură: -planuri şi proiecte pentru clădiri -planuri de urbanism şi amenajarea teritoriului Această clasă exclude: -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -decoraţiuni interioare,
7410
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de arhitectura
Informații de contact
Adresastr. Oprea Crusoveanu, Camera nr.1 nr. 28, Mangalia, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
44.581
Profit (Lei)
-15.641
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 44.581 | -15.641 | -1.303 | 50.684 | 2.601 | 13.504 | -34.579 | 1 |
| 2023 | 45.196 | 0 | 0 | 33.802 | 3.493 | 11.371 | -18.938 | 1 |
| 2022 | 89.069 | 8.959 | 747 | 30.883 | 166 | 34.913 | 4.196 | 1 |
| 2021 | 35.986 | 0 | 0 | 20.746 | 1.730 | 14.253 | -4.763 | 1 |
| 2020 | 39.156 | 0 | 0 | 932 | 3.406 | 19.237 | 21.711 | 1 |
| 2019 | 97.048 | 11.316 | 943 | 3.724 | 1.161 | 50.900 | 48.337 | 1 |
| 2018 | 96.059 | 30.436 | 2.536 | 9.649 | 0 | 46.670 | 37.021 | 1 |
| 2017 | 77.523 | 22.906 | 1.909 | 7.695 | 925 | 43.355 | 36.585 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-35.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.23%
Lichiditate curentă
0.27
Viteza rotație active
2.77
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-35.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45.23%
Profit net per salariat
-15.641 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -35.08% | 0% | 10.06% | 0% | 0% | 11.66% | 31.68% | 29.55% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 11.04% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 45.23% | 0% | 100% | 0% | 0% | 23.41% | 82.21% | 62.61% |
| Profit net per salariat | -15.641 Lei | 0 Lei | 8.959 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 11.316 Lei | 30.436 Lei | n/a |
Viteza rotație active
2.77
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
69.5 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.77 | 3.04 | 2.54 | 2.25 | 1.73 | 1.86 | 2.06 | 1.75 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 69.5 zile | 49.15 zile | 25.06 zile | 58.81 zile | 59.03 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 44.581 Lei | 45.196 Lei | 89.069 Lei | 35.986 Lei | 39.156 Lei | 97.048 Lei | 96.059 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
0.27
Lichiditate imediată
0.27
Pondere active imobilizate
16.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.27 | 0.34 | 1.13 | 0.69 | 20.64 | 13.67 | 4.84 | 5.63 |
| Lichiditate imediată | 0.27 | 0.34 | 1.13 | 0.69 | 20.64 | 13.67 | 4.84 | 5.63 |
| Pondere active imobilizate | 16.15% | 23.5% | 0.47% | 10.82% | 15.04% | 2.23% | 0% | 2.09% |
| Pondere active circulante | 83.85% | 76.5% | 99.53% | 89.18% | 84.96% | 97.77% | 100% | 97.91% |
©Firme.ro