Companie
Detalii identificare
Nume firmăCASA CU GRADINI SRL
Cod unic de înregistrare RO 18891748 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006002448358
EUIDROONRC.J2006002448358
Data înființării28.07.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4642
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
-comerţul cu ridicata al îmbrăcămintei, inclusiv îmbrăcăminte pentru sport -comerţul cu ridicata al accesoriilor pentru îmbrăcăminte ca: mănuşi, cravate, bretele, etc. -comerţul cu ridicata al încălţămintei -comerţul cu ridicata al articolelor din blană -comerţul cu ridicata al umbrelelor Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata al bijuteriilor,
4648 -comerţul cu ridicata al articolelor din piele,
4649 -comerţul cu ridicata al încălţămintei de sport, cum ar fi clăpari,
4649
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al imbracamintei si incaltamintei
Informații de contact
AdresaMihai Rusu nr. 8, Sat Dumbrăviţa | Comuna Dumbrăviţa, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
149.209
Profit (Lei)
-78.614
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 149.209 | -78.614 | -6.551 | 655.509 | 60.633 | 94.229 | -500.647 | 1 |
| 2023 | 165.484 | 0 | 0 | 619.344 | 87.349 | 109.962 | -422.033 | 2 |
| 2022 | 121.430 | 0 | 0 | 626.172 | 120.539 | 129.603 | -376.030 | 2 |
| 2021 | 140.125 | 0 | 0 | 621.493 | 155.124 | 143.975 | -322.394 | 1 |
| 2020 | 67.758 | 0 | 0 | 625.074 | 191.399 | 121.951 | -311.724 | 2 |
| 2019 | 211.792 | 3.142 | 262 | 606.358 | 195.789 | 145.856 | -264.713 | 2 |
| 2018 | 256.103 | 9.375 | 781 | 499.085 | 77.877 | 153.353 | -267.855 | 2 |
| 2017 | 146.554 | 6.856 | 571 | 545.537 | 81.029 | 187.278 | -277.230 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-52.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.7%
Lichiditate curentă
0.14
Viteza rotație active
0.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-52.69%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15.7%
Profit net per salariat
-78.614 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -52.69% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.48% | 3.66% | 4.68% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.67% | 4.66% | 5.68% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 15.7% | 0% | 0% | 0% | 0% | -1.19% | -3.5% | -2.47% |
| Profit net per salariat | -78.614 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 1.571 Lei | 4.688 Lei | 3.428 Lei |
Viteza rotație active
0.96
Viteza rotație stocuri
3.02
Durata medie încasare creanțe
93.95 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.96 | 0.84 | 0.49 | 0.47 | 0.22 | 0.62 | 1.11 | 0.55 |
| Viteza rotație stocuri | 3.02 | 2.65 | 1.91 | 2.44 | 1.08 | 3.34 | 3.66 | 1.27 |
| Durata medie încasare creanțe | 93.95 zile | 97.26 zile | 184.88 zile | 184.93 zile | 314.75 zile | 97.61 zile | 71.18 zile | 116.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 149.209 Lei | 82.742 Lei | 60.715 Lei | 140.125 Lei | 33.879 Lei | 105.896 Lei | 128.052 Lei | 73.277 Lei |
Lichiditate curentă
0.14
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
39.15%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.14 | 0.18 | 0.21 | 0.23 | 0.2 | 0.24 | 0.31 | 0.34 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.08 | 0.11 | 0.14 | 0.1 | 0.14 | 0.17 | 0.13 |
| Pondere active imobilizate | 39.15% | 44.27% | 48.19% | 51.86% | 61.08% | 57.31% | 33.68% | 30.2% |
| Pondere active circulante | 60.85% | 55.73% | 51.81% | 48.14% | 38.92% | 42.69% | 66.32% | 69.8% |
©Firme.ro