Companie
Detalii identificare
Nume firmăEXPRESS LOGISTICS SRL
Cod unic de înregistrare RO 18898495 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/12412/2006
EUIDROONRC.J40/12412/2006
Data înființării01.08.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
Adresastr. Cupolei nr. 4-8, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
206.119
Profit (Lei)
50.872
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 206.119 | 50.872 | 4.239 | 144.587 | 88.014 | 107.685 | 51.112 | 0 |
| 2023 | 191.389 | 19.777 | 1.648 | 13.533 | 120.288 | 26.439 | 133.194 | 0 |
| 2022 | 452.680 | 365.627 | 30.469 | 160.785 | 11.567 | 628.259 | 479.041 | 0 |
| 2021 | 379.563 | 240.301 | 20.025 | 132.406 | 6.169 | 479.953 | 353.716 | 1 |
| 2020 | 338.950 | 212.020 | 17.668 | 249.582 | 15.599 | 798.077 | 564.094 | 2 |
| 2019 | 295.143 | 187.297 | 15.608 | 243.491 | 28.302 | 567.263 | 352.074 | 2 |
| 2018 | 184.173 | 83.543 | 6.962 | 260.173 | 31.733 | 393.217 | 164.777 | 2 |
| 2017 | 165.185 | 70.486 | 5.874 | 252.720 | 41.984 | 291.970 | 81.234 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
24.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Lichiditate curentă
0.74
Viteza rotație active
1.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
24.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 24.68% | 10.33% | 80.77% | 63.31% | 62.55% | 63.46% | 45.36% | 42.67% |
| Marjă profit brut | 31.85% | 16.4% | 83.76% | 64.32% | 63.55% | 64.46% | 46.36% | 43.67% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.53% | 14.85% | 76.32% | 67.94% | 37.59% | 53.2% | 50.7% | 86.77% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 240.301 Lei | 106.010 Lei | 93.649 Lei | 41.772 Lei | 35.243 Lei |
Viteza rotație active
1.05
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
18.45 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.05 | 1.3 | 0.71 | 0.78 | 0.42 | 0.5 | 0.43 | 0.49 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 18.45 zile | 40.55 zile | 8.74 zile | 0 zile | 60.35 zile | 35.6 zile | 25.21 zile | 8.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 379.563 Lei | 169.475 Lei | 147.572 Lei | 92.087 Lei | 82.593 Lei |
Lichiditate curentă
0.74
Lichiditate imediată
0.74
Pondere active imobilizate
44.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.74 | 1.95 | 3.91 | 3.62 | 3.2 | 2.33 | 1.51 | 1.16 |
| Lichiditate imediată | 0.74 | 1.95 | 3.91 | 3.62 | 3.2 | 2.33 | 1.51 | 1.16 |
| Pondere active imobilizate | 44.97% | 81.98% | 1.81% | 1.27% | 1.92% | 4.75% | 7.47% | 12.57% |
| Pondere active circulante | 55.03% | 18.02% | 98.19% | 98.73% | 98.08% | 95.25% | 92.53% | 87.43% |
©Firme.ro