Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGROSEVEN SRL
Cod unic de înregistrare RO 18944699 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006002530136
EUIDROONRC.J2006002530136
Data înființării17.08.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaDaciei nr. 9, Mihail Kogălniceanu, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
206.808
Profit (Lei)
25.267
Număr angajați
3
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 206.808 | 25.267 | 2.106 | 3.599.045 | 3.722.479 | 1.406.731 | -258.765 | 3 |
| 2023 | 8.646 | 22.259 | 1.855 | 2.414.153 | 2.565.491 | 1.424.526 | -287.352 | 3 |
| 2022 | 151.291 | 26.703 | 2.225 | 2.712.878 | 2.351.138 | 2.273.344 | 48.388 | 3 |
| 2021 | 134.840 | 33.807 | 2.817 | 1.576.118 | 1.054.536 | 2.406.483 | 21.685 | 3 |
| 2020 | 142.857 | 45.797 | 3.816 | 940.772 | 802.792 | 1.979.891 | -12.122 | 2 |
| 2019 | 27.004 | 0 | 0 | 196.129 | 111.164 | 1.881.078 | -57.919 | 2 |
| 2018 | 29.489 | 0 | 0 | 198.046 | 71.988 | 1.979.367 | -723 | 1 |
| 2017 | 248.604 | 0 | 0 | 131.917 | 330.843 | 2.086.973 | 449.714 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.76%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-9.76%
Profit net per salariat
8.422 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.22% | 257.45% | 17.65% | 25.07% | 32.06% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 14.65% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -9.76% | -7.75% | 55.19% | 100% | -377.8% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 8.422 Lei | 7.420 Lei | 8.901 Lei | 11.269 Lei | 22.899 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.04
Viteza rotație stocuri
5.61
Durata medie încasare creanțe
1429.47 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.04 | 0 | 0.03 | 0.04 | 0.05 | 0.01 | 0.01 | 0.1 |
| Viteza rotație stocuri | 5.61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1429.47 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 68.936 Lei | 2.882 Lei | 50.430 Lei | 44.947 Lei | 71.429 Lei | 13.502 Lei | 29.489 Lei | 248.604 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.38
Pondere active imobilizate
72.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 0.59 | 0.84 | 1.53 | 2.1 | 9.59 | 9.99 | 15.82 |
| Lichiditate imediată | 0.38 | 0.59 | 0.84 | 1.53 | 2.1 | 9.59 | 9.99 | 15.82 |
| Pondere active imobilizate | 72.57% | 64.3% | 50.84% | 30.47% | 28.85% | 5.58% | 3.51% | 13.68% |
| Pondere active circulante | 27.43% | 35.7% | 49.16% | 69.53% | 71.15% | 94.42% | 96.49% | 86.32% |
©Firme.ro