Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTIV PRO CONTAB CONSULTING S.R.L.
Cod unic de înregistrare18967390 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/13719/2006
EUIDROONRC.J40/13719/2006
Data înființării28.08.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
AdresaIntr. Tg.frumos nr. 7, Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
277.588
Profit (Lei)
3.803
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 277.588 | 3.803 | 317 | 236.708 | 455.084 | 52.022 | 305.398 | 0 |
| 2023 | 258.590 | 5.499 | 458 | 273.270 | 523.051 | 74.095 | 323.876 | 0 |
| 2022 | 224.355 | 20.036 | 1.670 | 208.283 | 434.862 | 91.798 | 318.377 | 0 |
| 2021 | 217.155 | 6.794 | 566 | 244.872 | 465.934 | 77.279 | 298.341 | 0 |
| 2020 | 199.696 | 14.351 | 1.196 | 287.802 | 493.380 | 85.970 | 291.548 | 0 |
| 2019 | 174.600 | 5.955 | 496 | 300.179 | 519.242 | 58.133 | 277.196 | 0 |
| 2018 | 161.650 | 7.799 | 650 | 230.684 | 478.260 | 23.665 | 271.241 | 0 |
| 2017 | 141.050 | 12.758 | 1.063 | 220.529 | 436.635 | 47.336 | 263.442 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
1.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.25%
Lichiditate curentă
0.22
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
1.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.25%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 1.37% | 2.13% | 8.93% | 3.13% | 7.19% | 3.41% | 4.82% | 9.05% |
| Marjă profit brut | 2.35% | 2.97% | 11.72% | 6.13% | 10.19% | 6.41% | 7.83% | 12.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.25% | 1.7% | 6.29% | 2.28% | 4.92% | 2.15% | 2.88% | 4.84% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
15.13
Durata medie încasare creanțe
7.81 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.43 | 0.43 | 0.4 | 0.34 | 0.3 | 0.32 | 0.29 |
| Viteza rotație stocuri | 15.13 | 7.33 | 4.11 | 4.52 | 5.76 | 5.03 | 36.76 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 7.81 zile | 7.25 zile | 7.09 zile | 13.45 zile | 21 zile | 21.8 zile | 13.55 zile | 14.49 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.22
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
89.74%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.22 | 0.27 | 0.44 | 0.32 | 0.3 | 0.19 | 0.1 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.14 | 0.18 | 0.12 | 0.18 | 0.08 | 0.08 | 0.21 |
| Pondere active imobilizate | 89.74% | 87.59% | 82.57% | 85.77% | 85.16% | 89.93% | 95.29% | 90.22% |
| Pondere active circulante | 10.26% | 12.41% | 17.43% | 14.23% | 14.84% | 10.07% | 4.71% | 9.78% |
©Firme.ro