Companie
Detalii identificare
Nume firmăKOSTAS SRL
Cod unic de înregistrare1898342 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1991000827135
EUIDROONRC.J1991000827135
Data înființării09.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6820
Această clasă include:
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
-închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate: -clădiri de apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite -terenuri -furnizarea de case şi apartamente mobilate sau nemobilate pentru utilizare pe perioade mai mari, de obicei lunară sau anuală
Această clasă include de asemenea:
-dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru subînchiriere personală -exploatarea amplasamentelor pentru locuinţe mobile (case mobile) Această clasă exclude: -activităţi de expoatare a hotelurilor, caselor de vacanţă, campingurilor, campingurilor pentru rulote şi altele de uz nerezidenţial sau pentru sejururi de scurtă durată ,
diviziunea 55
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateinchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate
Informații de contact
AdresaNalbei nr. 5, Constanţa, Constanţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
51.478
Profit (Lei)
23.067
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 51.478 | 23.067 | 1.922 | 8.738 | 89.161 | 58.349 | 138.772 | 0 |
| 2023 | 53.471 | 28.753 | 2.396 | 3.284 | 94.251 | 53.491 | 144.458 | 0 |
| 2022 | 53.295 | 38.825 | 3.235 | 4.685 | 99.754 | 58.060 | 153.129 | 0 |
| 2021 | 49.350 | 34.793 | 2.899 | 1.779 | 107.820 | 43.056 | 149.097 | 1 |
| 2020 | 30.525 | 0 | 0 | 5.580 | 112.182 | 61.547 | 168.149 | 1 |
| 2019 | 52.671 | 10.490 | 874 | 4.466 | 119.859 | 64.647 | 180.040 | 1 |
| 2018 | 49.727 | 15.500 | 1.292 | 3.718 | 110.824 | 74.047 | 181.153 | 1 |
| 2017 | 48.155 | 18.113 | 1.509 | 2.310 | 115.084 | 70.992 | 183.766 | 1 |
| 2016 | 46.896 | 32.688 | 2.724 | 2.553 | 115.377 | 85.517 | 198.341 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
44.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.62%
Lichiditate curentă
6.68
Viteza rotație active
0.35
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
44.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.62%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 44.81% | 53.77% | 72.85% | 70.5% | 0% | 19.92% | 31.17% | 37.61% | 69.7% |
| Marjă profit brut | 54.08% | 64.92% | 75.79% | 73.44% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.62% | 19.9% | 25.35% | 23.34% | 0% | 5.83% | 8.56% | 9.86% | 16.48% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | 34.793 Lei | 0 Lei | 10.490 Lei | 15.500 Lei | 18.113 Lei | 32.688 Lei |
Viteza rotație active
0.35
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
71.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.35 | 0.36 | 0.34 | 0.33 | 0.18 | 0.29 | 0.27 | 0.26 | 0.23 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 71.49 zile | 148.69 zile | 219.43 zile | 52.93 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | 49.350 Lei | 30.525 Lei | 52.671 Lei | 49.727 Lei | 48.155 Lei | 46.896 Lei |
Lichiditate curentă
6.68
Lichiditate imediată
6.68
Pondere active imobilizate
60.44%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.68 | 16.29 | 12.39 | 24.2 | 11.03 | 14.48 | 19.92 | 30.73 | 33.5 |
| Lichiditate imediată | 6.68 | 16.29 | 12.39 | 24.2 | 11.03 | 14.48 | 19.92 | 30.73 | 33.5 |
| Pondere active imobilizate | 60.44% | 63.79% | 63.21% | 71.46% | 64.57% | 64.96% | 59.95% | 61.85% | 57.43% |
| Pondere active circulante | 39.56% | 36.21% | 36.79% | 28.54% | 35.43% | 35.04% | 40.05% | 38.15% | 42.57% |
©Firme.ro