Companie
Detalii identificare
Nume firmăPRISMA FLEX SRL
Cod unic de înregistrare RO 19033866 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006001893238
EUIDROONRC.J2006001893238
Data înființării21.09.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6810
Această clasă include:
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
-cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii sau în leasing: -clădiri cu apartamente şi locuinte individuale -clădiri nerezidenţiale, inclusiv pavilioane expoziţionale, depozite, mall-uri şi centre comerciale -terenuri
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de divizare a terenurilor în loturi, fără amenajări ale terenului Această clasă exclude: -dezvoltarea proiectelor de construcţii pentru vânzare,
4110 -subdivizarea şi amenajarea terenurilor,
4299
Industrie
Tranzacţii imobiliare
SectorTranzactii imobiliare
Obiect activitateCumpararea si vanzarea de bunuri imobiliare proprii
Informații de contact
AdresaMaramureş nr. 22, Oraş Otopeni, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
14.467.661
Profit (Lei)
2.819.562
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14.467.661 | 2.819.562 | 234.964 | 11.344.551 | 1.382.279 | 12.547.901 | 2.585.629 | 0 |
| 2024 | 9.756 | -150.629 | -12.552 | 24.150.788 | 3.664.228 | 20.252.627 | -233.933 | 1 |
| 2023 | 0 | 0 | 0 | 23.446.871 | 3.667.450 | 19.722.162 | -83.304 | 1 |
| 2022 | 60.588 | 442.550 | 36.879 | 19.662.631 | 4.506.507 | 15.314.725 | 132.556 | 1 |
| 2021 | 327.891 | 531.034 | 44.253 | 24.622.620 | 3.792.005 | 20.547.962 | -309.994 | 2 |
| 2020 | 111.402 | 50.559 | 4.213 | 6.733.530 | 6.278.782 | 1.133.227 | 647.879 | 2 |
| 2019 | 87.713 | 327.302 | 27.275 | 7.624.084 | 6.376.829 | 1.876.202 | 597.321 | 2 |
| 2018 | 111.876 | 911.310 | 75.943 | 7.221.693 | 6.110.601 | 1.403.663 | 270.019 | 2 |
| 2017 | 47.834 | 0 | 0 | 7.356.452 | 6.227.512 | 505.821 | -625.533 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
1.11
Viteza rotație active
1.04
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.49% | -1543.96% | 0% | 730.43% | 161.95% | 45.38% | 373.15% | 814.57% | 0% |
| Marjă profit brut | 22.26% | 0% | 0% | 753.33% | 168.72% | 51% | 381.24% | 834.86% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 64.39% | 0% | 100% | -171.3% | 7.8% | 54.79% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | -150.629 Lei | 0 Lei | 442.550 Lei | 265.517 Lei | 25.280 Lei | 163.651 Lei | 455.655 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.04
Viteza rotație stocuri
1.42
Durata medie încasare creanțe
2.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.04 | 0 | 0 | 0 | 0.01 | 0.02 | 0.01 | 0.01 | 0.01 |
| Viteza rotație stocuri | 1.42 | 0 | 0 | 0 | 0.05 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.37 zile | 66538.24 zile | 0 | 9750.67 zile | 787.44 zile | 482.36 zile | 2085.27 zile | 1364.96 zile | 3264.96 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 9.756 Lei | 0 Lei | 60.588 Lei | 163.946 Lei | 55.701 Lei | 43.857 Lei | 55.938 Lei | 23.917 Lei |
Lichiditate curentă
1.11
Lichiditate imediată
0.21
Pondere active imobilizate
9.92%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.11 | 0.84 | 0.84 | 0.78 | 0.83 | 0.17 | 0.25 | 0.19 | 0.07 |
| Lichiditate imediată | 0.21 | 0.11 | 0.11 | 0.11 | 0.59 | 0.17 | 0.25 | 0.19 | 0.07 |
| Pondere active imobilizate | 9.92% | 15.32% | 15.68% | 22.74% | 15.58% | 84.71% | 77.27% | 81.32% | 92.49% |
| Pondere active circulante | 90.08% | 84.68% | 84.32% | 77.26% | 84.42% | 15.29% | 22.73% | 18.68% | 7.51% |
©Firme.ro