Companie
Detalii identificare
Nume firmăALBA TRAVEL & TOURISM SRL
Cod unic de înregistrare RO 19060399 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ01/1024/2006
EUIDROONRC.J01/1024/2006
Data înființării02.10.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
125
Această clasă include:
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi
Informații de contact
AdresaSimion Bărnuţiu nr. 13, Blaj, Alba
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
47.359
Profit (Lei)
-184.399
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47.359 | -184.399 | -15.367 | 613.253 | 292.279 | 129.782 | -191.192 | 0 |
| 2024 | 186.209 | -97.068 | -8.089 | 587.671 | 369.104 | 211.775 | -6.792 | 0 |
| 2023 | 149.247 | 20.943 | 1.745 | 728.602 | 503.324 | 315.552 | 90.274 | 0 |
| 2022 | 94.815 | 50.432 | 4.203 | 40.839 | 0 | 139.766 | 98.927 | 0 |
| 2021 | 106.959 | 84.260 | 7.022 | 63.614 | 0 | 112.109 | 48.495 | 0 |
| 2020 | 39.588 | 2.883 | 240 | 89.513 | 0 | 53.749 | -35.764 | 0 |
| 2019 | 63.792 | 25.449 | 2.121 | 75.433 | 0 | 36.786 | -38.647 | 0 |
| 2018 | 68.824 | 0 | 0 | 66.817 | 0 | 2.721 | -64.096 | 0 |
| 2017 | 43.125 | 4.716 | 393 | 53.047 | 0 | 14.772 | -38.275 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-389.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.45%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
0.11
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-389.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96.45%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -389.36% | -52.13% | 14.03% | 53.19% | 78.78% | 7.28% | 39.89% | 0% | 10.94% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 16.73% | 55.3% | 80.8% | 9.01% | 40.51% | 0% | 11.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 96.45% | 100% | 23.2% | 50.98% | 100% | -8.06% | -65.85% | 0% | -12.32% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.11
Viteza rotație stocuri
0.51
Durata medie încasare creanțe
271.17 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.11 | 0.32 | 0.18 | 0.68 | 0.95 | 0.74 | 1.73 | 25.29 | 2.92 |
| Viteza rotație stocuri | 0.51 | 1.73 | 1.3 | 2.87 | 3.24 | 1.2 | 2.45 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 271.17 zile | 72.14 zile | 394.63 zile | 231.68 zile | 254.36 zile | 187.35 zile | 19.84 zile | 3.59 zile | 27.68 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.06
Pondere active imobilizate
69.25%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 0.36 | 0.43 | 3.42 | 1.76 | 0.6 | 0.49 | 0.04 | 0.28 |
| Lichiditate imediată | 0.06 | 0.18 | 0.28 | 2.61 | 1.24 | 0.23 | 0.14 | 0.04 | 0.28 |
| Pondere active imobilizate | 69.25% | 63.54% | 61.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 30.75% | 36.46% | 38.53% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro