Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGRONOVA SRL
Cod unic de înregistrare RO 19088039 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006002363084
EUIDROONRC.J2006002363084
Data înființării11.10.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
Adresastr. Ioan Clopoţel Dn 1-Km 175+550 nr. 14, Braşov, Braşov
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
43.545.798
Profit (Lei)
272.777
Număr angajați
64
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 43.545.798 | 272.777 | 22.731 | 92.194.511 | 165.896.384 | 17.232.206 | 90.943.711 | 64 |
| 2023 | 61.463.420 | 2.540.796 | 211.733 | 97.012.330 | 157.663.817 | 30.005.364 | 90.670.934 | 75 |
| 2022 | 79.457.263 | 15.252.579 | 1.271.048 | 97.352.423 | 156.307.394 | 28.803.575 | 88.130.138 | 77 |
| 2021 | 55.367.606 | 4.400.455 | 366.705 | 99.727.494 | 155.551.751 | 28.287.188 | 83.959.417 | 77 |
| 2020 | 51.820.734 | 2.147.686 | 178.974 | 103.907.375 | 161.647.209 | 21.946.118 | 79.558.962 | 82 |
| 2019 | 43.206.601 | 1.383.982 | 115.332 | 102.064.248 | 159.479.926 | 23.543.679 | 80.691.358 | 61 |
| 2018 | 42.543.623 | 105.318 | 8.777 | 109.938.532 | 163.841.487 | 25.569.112 | 79.412.419 | 69 |
| 2017 | 41.522.969 | 1.565.613 | 130.468 | 118.508.465 | 169.827.588 | 28.415.724 | 79.307.101 | 52 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.3%
Lichiditate curentă
0.19
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.3%
Profit net per salariat
4.262 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.63% | 4.13% | 19.2% | 7.95% | 4.14% | 3.2% | 0.25% | 3.77% |
| Marjă profit brut | 1.36% | 4.62% | 21.69% | 8.44% | 4.73% | 4.87% | 3.43% | 11.63% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.3% | 2.8% | 17.31% | 5.24% | 2.7% | 1.72% | 0.13% | 1.97% |
| Profit net per salariat | 4.262 Lei | 33.877 Lei | 198.085 Lei | 57.149 Lei | 26.191 Lei | 22.688 Lei | 1.526 Lei | 30.108 Lei |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
3.28
Durata medie încasare creanțe
27.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0.33 | 0.43 | 0.3 | 0.28 | 0.24 | 0.22 | 0.21 |
| Viteza rotație stocuri | 3.28 | 4.19 | 4.33 | 3.71 | 5.28 | 3.57 | 3.51 | 2.33 |
| Durata medie încasare creanțe | 27.01 zile | 75.98 zile | 43.69 zile | 59.16 zile | 61.69 zile | 84.48 zile | 111.89 zile | 89.31 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 680.403 Lei | 819.512 Lei | 1.031.913 Lei | 719.060 Lei | 631.960 Lei | 708.305 Lei | 616.574 Lei | 798.519 Lei |
Lichiditate curentă
0.19
Lichiditate imediată
0.04
Pondere active imobilizate
90.59%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.19 | 0.31 | 0.3 | 0.28 | 0.21 | 0.23 | 0.23 | 0.24 |
| Lichiditate imediată | 0.04 | 0.16 | 0.11 | 0.13 | 0.12 | 0.11 | 0.12 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 90.59% | 84.01% | 84.44% | 84.61% | 88.05% | 87.14% | 86.5% | 85.67% |
| Pondere active circulante | 9.41% | 15.99% | 15.56% | 15.39% | 11.95% | 12.86% | 13.5% | 14.33% |
©Firme.ro
