Companie
Detalii identificare
Nume firmăBUSE CONSTRUCT INVEST SRL
Cod unic de înregistrare19125714 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/16810/2006
EUIDROONRC.J40/16810/2006
Data înființării24.10.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
Adresastr. Jiblea nr. 19, Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
289.760
Profit (Lei)
23.368
Număr angajați
5
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 289.760 | 23.368 | 1.947 | 50.227 | 175.000 | 181.524 | 306.583 | 5 |
| 2023 | 222.900 | 32.820 | 2.735 | 18.666 | 204.780 | 109.781 | 296.041 | 3 |
| 2022 | 142.980 | 0 | 0 | 25.052 | 235.644 | 51.089 | 263.220 | 5 |
| 2021 | 290.200 | 52.746 | 4.396 | 14.129 | 270.624 | 80.460 | 337.270 | 5 |
| 2020 | 216.304 | 46.438 | 3.870 | 15.780 | 130.604 | 199.700 | 314.524 | 3 |
| 2019 | 245.212 | 87.228 | 7.269 | 174.541 | 165.584 | 306.042 | 297.085 | 3 |
| 2018 | 284.511 | 122.010 | 10.168 | 7.042 | 21.883 | 195.016 | 209.857 | 2 |
| 2017 | 181.800 | 89.867 | 7.489 | 8.439 | 0 | 120.286 | 111.847 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.62%
Lichiditate curentă
3.61
Viteza rotație active
0.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
8.06%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.62%
Profit net per salariat
4.674 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 8.06% | 14.72% | 0% | 18.18% | 21.47% | 35.57% | 42.88% | 49.43% |
| Marjă profit brut | 9.06% | 15.7% | 0% | 19.1% | 22.47% | 36.57% | 43.88% | 50.43% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.62% | 11.09% | 0% | 15.64% | 14.76% | 29.36% | 58.14% | 80.35% |
| Profit net per salariat | 4.674 Lei | 10.940 Lei | 0 Lei | 10.549 Lei | 15.479 Lei | 29.076 Lei | 61.005 Lei | 29.956 Lei |
Viteza rotație active
0.81
Viteza rotație stocuri
5.31
Durata medie încasare creanțe
102.03 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.81 | 0.71 | 0.5 | 0.83 | 0.65 | 0.52 | 1.31 | 1.51 |
| Viteza rotație stocuri | 5.31 | 5.48 | 3.52 | 7.14 | 3.66 | 4.15 | 7 | 2.93 |
| Durata medie încasare creanțe | 102.03 zile | 35.76 zile | 0.03 zile | 0.06 zile | 0.08 zile | 1.22 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 57.952 Lei | 74.300 Lei | 28.596 Lei | 58.040 Lei | 72.101 Lei | 81.737 Lei | 142.256 Lei | 60.600 Lei |
Lichiditate curentă
3.61
Lichiditate imediată
2.53
Pondere active imobilizate
49.09%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.61 | 5.88 | 2.04 | 5.69 | 12.66 | 1.75 | 27.69 | 14.25 |
| Lichiditate imediată | 2.53 | 3.7 | 0.42 | 2.82 | 8.91 | 1.42 | 21.92 | 6.91 |
| Pondere active imobilizate | 49.09% | 65.1% | 82.18% | 77.08% | 39.54% | 35.11% | 10.09% | 0% |
| Pondere active circulante | 50.91% | 34.9% | 17.82% | 22.92% | 60.46% | 64.89% | 89.91% | 100% |
©Firme.ro