Companie
Detalii identificare
Nume firmăFIRST SPEDITION SRL
Cod unic de înregistrare RO 19219304 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/687/2006
EUIDROONRC.J51/687/2006
Data înființării22.11.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5221
Această clasă include:
-activităţi aferente transportului terestru de pasageri, animale sau mărfuri: -activităţi în terminale precum gări feroviare, staţii de autobuz, staţii de manipulare a mărfurilor -servicii de expoatare a infrastructurii căilor ferate -servicii de expoatare a drumurilor, podurilor, tunelelor, parcărilor sau garajelor, parcări pentru biciclete, depozitarea pe timp de iarnă a vehiculelor (caravane) -activităţi de expoatare a infrastructurii căilor ferate -servicii de remorcare şi asistenţa pe şosele
Această clasă include de asemenea:
-lichefierea gazelor în vederea transportului Această clasă exclude: -manipularea încărcăturii,
5224
-activităţi aferente transportului terestru de pasageri, animale sau mărfuri: -activităţi în terminale precum gări feroviare, staţii de autobuz, staţii de manipulare a mărfurilor -servicii de expoatare a infrastructurii căilor ferate -servicii de expoatare a drumurilor, podurilor, tunelelor, parcărilor sau garajelor, parcări pentru biciclete, depozitarea pe timp de iarnă a vehiculelor (caravane) -activităţi de expoatare a infrastructurii căilor ferate -servicii de remorcare şi asistenţa pe şosele
Această clasă include de asemenea:
-lichefierea gazelor în vederea transportului Această clasă exclude: -manipularea încărcăturii,
5224
Industrie
Transport şi depozitare
SectorDepozitare si activitati auxiliare pentru transporturi
Obiect activitateActivitati de servicii anexe pentru transporturi terestre
Informații de contact
AdresaCălăraşi nr. 24, Olteniţa, Călăraşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
297.495
Profit (Lei)
253.786
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 297.495 | 253.786 | 21.149 | 33.505 | 0 | 572.612 | 539.107 | 1 |
| 2023 | 69.911 | 1.185 | 99 | 19.646 | 0 | 304.967 | 285.321 | 1 |
| 2022 | 145.252 | 1.872 | 156 | 82.055 | 0 | 366.191 | 284.136 | 1 |
| 2021 | 221.921 | 2.174 | 181 | 244.092 | 0 | 526.356 | 282.264 | 1 |
| 2020 | 525.894 | 63.097 | 5.258 | 333.020 | 0 | 613.110 | 280.090 | 1 |
| 2019 | 546.636 | 23.321 | 1.943 | 378.617 | 0 | 595.610 | 216.993 | 2 |
| 2018 | 371.601 | 24.848 | 2.071 | 234.107 | 0 | 427.709 | 193.602 | 2 |
| 2017 | 315.453 | 13.201 | 1.100 | 188.222 | 0 | 356.976 | 168.754 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
85.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.08%
Lichiditate curentă
17.09
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
85.31%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.08%
Profit net per salariat
253.786 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 85.31% | 1.7% | 1.29% | 0.98% | 12% | 4.27% | 6.69% | 4.18% |
| Marjă profit brut | 85.49% | 1.7% | 1.97% | 1.86% | 13% | 5.27% | 7.69% | 5.19% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 47.08% | 0.42% | 0.66% | 0.77% | 22.53% | 10.75% | 12.83% | 7.82% |
| Profit net per salariat | 253.786 Lei | 1.185 Lei | 1.872 Lei | 2.174 Lei | 63.097 Lei | 11.661 Lei | 12.424 Lei | 4.400 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
6.61
Durata medie încasare creanțe
645.72 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 0.23 | 0.4 | 0.42 | 0.86 | 0.92 | 0.87 | 0.88 |
| Viteza rotație stocuri | 6.61 | 2.31 | 12.91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 645.72 zile | 1374.29 zile | 862.52 zile | 839.14 zile | 418.93 zile | 392.7 zile | 411.66 zile | 291.88 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 297.495 Lei | 69.911 Lei | 145.252 Lei | 221.921 Lei | 525.894 Lei | 273.318 Lei | 185.801 Lei | 105.151 Lei |
Lichiditate curentă
17.09
Lichiditate imediată
15.75
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.09 | 15.52 | 4.46 | 2.16 | 1.84 | 1.57 | 1.83 | 1.9 |
| Lichiditate imediată | 15.75 | 13.98 | 4.33 | 2.16 | 1.84 | 1.57 | 1.83 | 1.9 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro