Companie
Detalii identificare
Nume firmăMINA SISTEM PLUS SRL
Cod unic de înregistrare RO 19235741 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006003568138
EUIDROONRC.J2006003568138
Data înființării27.11.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. Rahovei nr. 32, Medgidia, Constanţa
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
80.696
Profit (Lei)
-4.505
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 80.696 | -4.505 | -375 | 237.757 | 1.875 | 140.088 | -95.794 | 1 |
| 2023 | 64.472 | 0 | 0 | 250.699 | 1.875 | 157.535 | -91.289 | 1 |
| 2022 | 106.197 | 8.409 | 701 | 231.607 | 1.875 | 143.892 | -85.840 | 1 |
| 2021 | 57.731 | 0 | 0 | 245.583 | 1.875 | 149.459 | -94.249 | 1 |
| 2020 | 57.348 | 0 | 0 | 230.056 | 1.875 | 134.590 | -93.591 | 1 |
| 2019 | 68.611 | 0 | 0 | 212.019 | 1.875 | 129.481 | -80.663 | 1 |
| 2018 | 82.122 | 0 | 0 | 214.944 | 1.875 | 145.209 | -67.860 | 1 |
| 2017 | 50.167 | 0 | 0 | 215.449 | 1.875 | 146.413 | -67.161 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-5.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Lichiditate curentă
0.59
Viteza rotație active
0.57
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-5.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Profit net per salariat
-4.505 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -5.58% | 0% | 7.92% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 10.92% | 0.96% | 0% | 0% | 1.43% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.7% | 0% | -9.8% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -4.505 Lei | 0 Lei | 8.409 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.57
Viteza rotație stocuri
0.81
Durata medie încasare creanțe
170.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.57 | 0.4 | 0.73 | 0.38 | 0.42 | 0.52 | 0.56 | 0.34 |
| Viteza rotație stocuri | 0.81 | 0.56 | 1.04 | 0.52 | 0.6 | 0.77 | 0.8 | 0.46 |
| Durata medie încasare creanțe | 170.88 zile | 213.1 zile | 133.85 zile | 237.78 zile | 239.37 zile | 200.07 zile | 182.6 zile | 276.28 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 80.696 Lei | 64.472 Lei | 106.197 Lei | 57.731 Lei | 57.348 Lei | 68.611 Lei | 82.122 Lei | 50.167 Lei |
Lichiditate curentă
0.59
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
1.32%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.59 | 0.63 | 0.62 | 0.61 | 0.59 | 0.61 | 0.68 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.17 | 0.18 | 0.16 | 0.17 | 0.19 | 0.2 | 0.18 |
| Pondere active imobilizate | 1.32% | 1.18% | 1.29% | 1.24% | 1.37% | 1.43% | 1.27% | 1.26% |
| Pondere active circulante | 98.68% | 98.82% | 98.71% | 98.76% | 98.63% | 98.57% | 98.73% | 98.74% |
©Firme.ro