Companie
Detalii identificare
Nume firmăINACONT INFO SRL
Cod unic de înregistrare19277798 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ27/1422/2006
EUIDROONRC.J27/1422/2006
Data înființării04.12.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Nicolae Bălcescu, Roman, Neamţ
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
33.100
Profit (Lei)
1.568
Număr angajați
1
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.100 | 1.568 | 131 | 2.834 | 0 | 30.094 | 27.535 | 1 |
| 2023 | 31.150 | 0 | 0 | 2.772 | 0 | 28.739 | 25.967 | 1 |
| 2022 | 25.250 | 6.242 | 520 | 1.099 | 26 | 48.436 | 47.363 | 1 |
| 2021 | 20.400 | 8.236 | 686 | 1.554 | 26 | 53.174 | 51.646 | 0 |
| 2020 | 22.600 | 9.671 | 806 | 629 | 0 | 44.039 | 43.410 | 0 |
| 2019 | 21.850 | 12.326 | 1.027 | 170 | 0 | 33.909 | 33.739 | 0 |
| 2018 | 20.950 | 10.923 | 910 | 472 | 0 | 21.885 | 21.413 | 0 |
| 2017 | 10.850 | 2.161 | 180 | 301 | 0 | 10.792 | 10.491 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.69%
Lichiditate curentă
10.62
Viteza rotație active
1.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.69%
Profit net per salariat
1.568 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.74% | 0% | 24.72% | 40.37% | 42.79% | 56.41% | 52.14% | 19.92% |
| Marjă profit brut | 5.66% | 0% | 27.08% | 43.01% | 45.8% | 0% | 55.14% | 22.92% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 5.69% | 0% | 13.18% | 15.95% | 22.28% | 36.53% | 51.01% | 20.6% |
| Profit net per salariat | 1.568 Lei | 0 Lei | 6.242 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.1
Viteza rotație stocuri
14.64
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.1 | 1.08 | 0.52 | 0.38 | 0.51 | 0.64 | 0.96 | 1.01 |
| Viteza rotație stocuri | 14.64 | 0 | 0 | 9.94 | 0 | 0 | 0 | 11.87 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0.55 zile | 590.44 zile | 532.96 zile | 0 zile | 191.65 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 33.100 Lei | 31.150 Lei | 25.250 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
10.62
Lichiditate imediată
9.82
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 10.62 | 10.37 | 44.07 | 34.22 | 70.01 | 199.46 | 46.37 | 35.85 |
| Lichiditate imediată | 9.82 | 10.37 | 44.07 | 32.9 | 70.01 | 199.46 | 46.37 | 32.82 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0.05% | 0.05% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 99.95% | 99.95% | 100% | 100% | 100% | 100% |
©Firme.ro