Companie
Detalii identificare
Nume firmăVIA CONT EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare19302280 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2006019794406
EUIDROONRC.J2006019794406
Data înființării05.12.2006 - 19 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6920
Această clasă include:
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
-servicii de înregistrare a tranzacţiilor comerciale pentru firme sau alţii -pregătirea sau auditul conturilor financiare -examinarea conturilor şi certificarea acurateţii lor -servicii de întocmire a documentelor de impozitare pentru persoane fizice şi firme -activităţi de consultanţă şi reprezentare a clienţilor în faţa organelor fiscale Această clasă exclude: -activităţi de prelucrare a datelor şi realizarea de tabele,
6311 -consultanţă managerială pe sistem contabil, proceduri de control bugetar,
7022 -colectare a facturilor,
8291
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati juridice si de contabilitate
Obiect activitateActivitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Informații de contact
Adresastr. Danubiu nr. 3, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
74.688
Profit (Lei)
48.925
Număr angajați
0
Vechime
19 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 74.688 | 48.925 | 4.077 | 3.147 | 2.400 | 47.940 | 49.165 | 0 |
| 2024 | 73.481 | 46.578 | 3.882 | 5.418 | 3.120 | 49.116 | 46.818 | 0 |
| 2023 | 66.328 | 32.683 | 2.724 | 2.363 | 0 | 35.286 | 32.923 | 0 |
| 2022 | 72.626 | 48.735 | 4.061 | 2.187 | 0 | 51.162 | 48.975 | 0 |
| 2021 | 82.865 | 59.333 | 4.944 | 5.709 | 0 | 60.522 | 59.573 | 0 |
| 2020 | 87.783 | 60.668 | 5.056 | 1.323 | 0 | 122.303 | 120.980 | 0 |
| 2019 | 93.832 | 50.908 | 4.242 | 1.731 | -6.051 | 73.357 | 65.575 | 0 |
| 2018 | 86.807 | 19.164 | 1.597 | 929 | 3.143 | 17.190 | 19.404 | 1 |
| 2017 | 77.978 | 7.595 | 633 | 39.091 | 23.157 | 23.769 | 7.835 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
65.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.51%
Lichiditate curentă
15.23
Viteza rotație active
1.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
65.51%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.51%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 65.51% | 63.39% | 49.27% | 67.1% | 71.6% | 69.11% | 54.25% | 22.08% | 9.74% |
| Marjă profit brut | 77.51% | 75% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.51% | 99.49% | 99.27% | 99.51% | 99.6% | 50.15% | 77.63% | 98.76% | 96.94% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 19.164 Lei | 7.595 Lei |
Viteza rotație active
1.48
Viteza rotație stocuri
292.89
Durata medie încasare creanțe
211.01 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.48 | 1.41 | 1.88 | 1.42 | 1.37 | 0.72 | 1.39 | 4.27 | 1.66 |
| Viteza rotație stocuri | 292.89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 211.01 zile | 52.59 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 86.807 Lei | 77.978 Lei |
Lichiditate curentă
15.23
Lichiditate imediată
15.15
Pondere active imobilizate
4.77%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 15.23 | 9.07 | 14.93 | 23.39 | 10.6 | 92.44 | 42.38 | 18.5 | 0.61 |
| Lichiditate imediată | 15.15 | 9.07 | 14.93 | 23.39 | 10.6 | 92.44 | 42.38 | 18.5 | 0.61 |
| Pondere active imobilizate | 4.77% | 5.97% | 0% | 0% | 0% | 0% | -8.99% | 15.46% | 49.35% |
| Pondere active circulante | 95.23% | 94.03% | 100% | 100% | 100% | 100% | 108.99% | 84.54% | 50.65% |
©Firme.ro