Companie
Detalii identificare
Nume firmăVETERINARIA SRL
Cod unic de înregistrare1956613 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/1280/1991
EUIDROONRC.J22/1280/1991
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4773
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
-vânzarea cu amănuntul a produselor farmaceutice
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al produselor farmaceutice, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaB-Dul Alexandru Cel Bun nr. 40, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
38.410
Profit (Lei)
11.886
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 38.410 | 11.886 | 991 | 1.253 | 79.523 | 80.080 | 158.350 | 0 |
| 2023 | 37.800 | 22.381 | 1.865 | 454 | 84.200 | 91.718 | 175.464 | 0 |
| 2022 | 14.776 | 1.930 | 161 | 1.090 | 84.200 | 69.973 | 153.083 | 0 |
| 2021 | 40.000 | 30.515 | 2.543 | 27.165 | 84.200 | 129.118 | 186.153 | 0 |
| 2020 | 46.000 | 16.169 | 1.347 | 344 | 84.200 | 98.782 | 182.638 | 0 |
| 2019 | 46.000 | 39.371 | 3.281 | 1.203 | 105.555 | 82.917 | 187.269 | 0 |
| 2018 | 46.000 | 34.720 | 2.893 | 334 | 105.555 | 62.677 | 167.898 | 0 |
| 2017 | 29.500 | 7.913 | 659 | 3.430 | 105.555 | 31.053 | 133.178 | 0 |
| 2016 | 12.100 | 0 | 0 | 542 | 120.510 | 20.252 | 140.220 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.51%
Lichiditate curentă
63.91
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.51%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.95% | 59.21% | 13.06% | 76.29% | 35.15% | 85.59% | 75.48% | 26.82% | 0% |
| Marjă profit brut | 39.33% | 70.49% | 16.07% | 79.29% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.51% | 12.76% | 1.26% | 16.39% | 8.85% | 21.02% | 20.68% | 5.94% | 0% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
422.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0.21 | 0.1 | 0.19 | 0.25 | 0.24 | 0.27 | 0.22 | 0.09 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 422.23 zile | 749.31 zile | 1699.81 zile | 1.61 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
63.91
Lichiditate imediată
63.91
Pondere active imobilizate
49.83%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 63.91 | 202.02 | 64.2 | 4.75 | 287.16 | 68.93 | 187.66 | 9.05 | 37.37 |
| Lichiditate imediată | 63.91 | 202.02 | 64.2 | 4.75 | 287.16 | 68.93 | 187.66 | 9.05 | 37.37 |
| Pondere active imobilizate | 49.83% | 47.86% | 54.61% | 39.47% | 46.02% | 56.01% | 62.74% | 77.27% | 85.61% |
| Pondere active circulante | 50.17% | 52.14% | 45.39% | 60.53% | 53.98% | 43.99% | 37.26% | 22.73% | 14.39% |
©Firme.ro