Companie
Detalii identificare
Nume firmăEMI SRL
Cod unic de înregistrare RO 1957163 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992000701227
EUIDROONRC.J1992000701227
Data înființării28.11.1992 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4754
Această clasă exclude: -vânzarea cu amănuntul a echipamentului audio şi video,
4743
4743
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor si aparatelor electrocasnice, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaB-Dul Independentei nr. 19, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
291.348
Profit (Lei)
-27.399
Număr angajați
3
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 291.348 | -27.399 | -2.283 | 27.780 | 301.446 | 258.580 | 532.246 | 3 |
| 2024 | 278.440 | 8.238 | 687 | 30.358 | 98.360 | 275.352 | 343.354 | 3 |
| 2023 | 278.873 | 34.618 | 2.885 | 19.673 | 95.756 | 309.034 | 385.117 | 3 |
| 2022 | 279.043 | 2.650 | 221 | 31.135 | 95.756 | 353.877 | 418.498 | 3 |
| 2021 | 271.758 | 45.814 | 3.818 | 55.982 | 124.106 | 377.724 | 445.848 | 2 |
| 2020 | 274.565 | 57.200 | 4.767 | 58.217 | 124.106 | 345.145 | 411.034 | 2 |
| 2019 | 397.245 | 3.688 | 307 | 58.850 | 124.106 | 288.578 | 353.834 | 5 |
| 2018 | 541.105 | 3.940 | 328 | 157.903 | 124.106 | 383.942 | 350.145 | 5 |
| 2017 | 639.510 | 0 | 0 | 203.237 | 308.255 | 514.990 | 620.008 | 6 |
| 2016 | 704.761 | 0 | 0 | 181.246 | 372.133 | 473.445 | 664.332 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-9.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.15%
Lichiditate curentă
9.31
Viteza rotație active
0.52
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-9.4%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.15%
Profit net per salariat
-9.133 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -9.4% | 2.96% | 12.41% | 0.95% | 16.86% | 20.83% | 0.93% | 0.73% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 3.96% | 13.43% | 2.04% | 17.86% | 21.84% | 1.97% | 1.79% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -5.15% | 2.4% | 8.99% | 0.63% | 10.28% | 13.92% | 1.04% | 1.13% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -9.133 Lei | 2.746 Lei | 11.539 Lei | 883 Lei | 22.907 Lei | 28.600 Lei | 738 Lei | 788 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.52
Viteza rotație stocuri
2.39
Durata medie încasare creanțe
82.99 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.52 | 0.75 | 0.69 | 0.62 | 0.54 | 0.59 | 0.96 | 1.07 | 0.78 | 0.83 |
| Viteza rotație stocuri | 2.39 | 2.27 | 2.44 | 2.4 | 2.36 | 2.31 | 3.13 | 2.83 | 2.4 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 82.99 zile | 81.78 zile | 150.46 zile | 185.88 zile | 264.06 zile | 182.38 zile | 89.7 zile | 82.59 zile | 107.74 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 97.116 Lei | 92.813 Lei | 92.958 Lei | 93.014 Lei | 135.879 Lei | 137.283 Lei | 79.449 Lei | 108.221 Lei | 106.585 Lei | 117.460 Lei |
Lichiditate curentă
9.31
Lichiditate imediată
4.92
Pondere active imobilizate
53.83%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9.31 | 9.07 | 15.71 | 11.37 | 6.75 | 5.93 | 4.9 | 2.43 | 2.53 | 2.61 |
| Lichiditate imediată | 4.92 | 5.02 | 9.91 | 7.63 | 4.69 | 3.89 | 2.75 | 1.22 | 1.22 | 2.61 |
| Pondere active imobilizate | 53.83% | 26.32% | 23.66% | 21.3% | 24.73% | 26.45% | 30.07% | 24.43% | 37.44% | 44.01% |
| Pondere active circulante | 46.17% | 73.68% | 76.34% | 78.7% | 75.27% | 73.55% | 69.93% | 75.57% | 62.56% | 55.99% |
©Firme.ro